Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu
Stowarzyszenie Otwarte Drzwi z siedzibą w Warszawie w ramach realizacji projektu „Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu”. o numerze POWR.04.01.00-00-NI10/18-00 planuje zrealizowanie USŁUGI, tj. asystenta/ki osoby niepełnosprawnej realizującego/ej wsparcie interwencyjno – wytchnieniowe w formie przerwy regeneracyjnej dla rodzin osób niepełnosprawnych.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie wsparcia, jako asystent/ka osoby niepełnosprawnej realizującego/ej wsparcie interwencyjno – wytchnieniowe w formie przerwy regeneracyjnej dla rodzin osób niepełnosprawnych.
Miejsce realizacji: woj. mazowieckie na obszarze miasta stołecznego Warszawy.
Miejsce świadczeni usługi: Warszawa, dzielnice: Bemowo, Białołęka, Wola, Wilanów.
Termin realizacji: luty 2022 – 31 sierpień 2022 (w sumie 7 miesięcy).
W ramach zamówienia odbędzie się łącznie 560h wsparcia, tj. śr. 80h miesięcznie dla asystenta/ki. Dopuszcza się wykonanie większej lub mniejszej liczby godzin w miesiącu rozliczeniowym w zależności od potrzeb beneficjentów (po uprzednim ustaleniu tego z Zamawiającym).
Do obowiązków asystenta/ki należeć będzie w szczególności:
- Przejmowanie od członków rodzin, stałych opiekunów wsparcia/opieki nad OzNI na czas niezbędny do zrealizowania przez nich potrzeb i zadań życiowych;
- Organizowanie członkowi rodziny/opiekunowi wspieranej OzNI optymalnych warunków do zaspokajania potrzeb osobistych i społecznych;
- Współpracę z asystentem rodziny OzNI, psychologiem/koordynatorem mieszkań, moderatorami grupy wsparcia dla rodziny i dla OzNI;
- Współpracę z pozostałymi podmiotami/placówkami udzielającymi wsparcia OzNI i rodzinom;
- Udzielanie wsparcia (psychiczno-emocjonalnego) i pomocy w rozwiązywaniu problemów OzNI;
- Udzielanie pomocy terapeutycznej osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych;
- Dokonywanie analizy i oceny zjawisk będących zasobami rodziny;
- Współpracę z osobami z najbliższego otoczenia rodziny oraz instytucjami działającymi na rzecz OzNI i rodziny.
Zamawiający deklaruje nawiązanie współpracy na podstawie umowy zlecenie.
Wykonawca zobowiązuje się w toku realizacji usługi do bezwzględnego stosowania wytycznych horyzontalnych oraz wytycznych programowych oraz Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014 -2020.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I SKŁADANIA OFERT
- Ze strony Zamawiającego do kontaktów została upoważniona p. Marta Włosek,
e-mail: m.wlosek@otwartedrzwi.pl , tel.: 570 705 488. - Miejsce składania ofert: Stowarzyszenie Otwarte Drzwi., ul. Targowa 82, 03-448 Warszawa.
- Ze względu na czas epidemii wywołanej wirusem COVID-19 zaleca się składanie ofert drogą mailową. Złożenie oferty polega na wypełnieniu „części ofertowej” oraz przesłaniu całego dokumentu (tj. „części ofertowej”) wraz z wszelkimi wymaganymi załącznikami w formie elektronicznej na adres e-mail: m.wlosek@otwartedrzwi.pl .
- W przypadku ofert składanych w wersji elektronicznej:
a) Zaleca się pliki z rozszerzeniem .pdf, .doc, .docx, odt.,
b) Zaleca się, aby każdy załącznik wielostronicowy był zapisany w jednym pliku,
c) Zaleca się, aby każdy załączony plik miał nadaną inną nazwę własną.
Oferta musi zawierać następujące elementy:
A. Formularz ofertowy stanowiący Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego,
B. Załącznik nr 2 – Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych z Zamawiającym,
C. CV oferenta.
Wskazane jest złożenie wraz z ofertą wszelkich dokumentów mających znaczenie dla oceny oferty potwierdzonych za zgodność z oryginałem. - Oferta musi być złożona do 25.01.2022 r. do godziny 9:00. Decyduje godzina wpływu oferty.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Zamawiający nie odsyła nadesłanych ofert.
- Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
- Nieodłączny element dokumentu stanowi „część opisowa” oraz „część ofertowa”.
- Oferta musi być wypełniona w języku polskim.
- Zamawiający zabrania jakichkolwiek modyfikacji treści dokumentów, za wyjątkiem miejsc służących do wypełnienia oferty.
- Oferta wymaga podpisu osób uprawnionych do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie
z wymaganiami ustawowymi. - Jakiekolwiek odstępstwo od wyżej opisanego sposobu przygotowania oferty jest równoznaczne z jej odrzuceniem, ze względu na niespełnienie kryteriów formalnych.
- Wykonawca jest związany ofertą przez okres co najmniej 30 dni od daty oferty.
OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
Wybór Wykonawcy będzie się odbywał z zachowaniem zasady konkurencyjności wymaganej przy realizacji projektów, bez stosowania procedur określonych w ustawie z dnia 29 stycznia 2004r. – prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U.2015.2164 ze zm.). Wykonawca zobowiązuje się w toku realizacji umowy do bezwzględnego stosowania wytycznych horyzontalnych, wytycznych programowych oraz Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
Istotne warunki zamówienia:
Wykonawca będzie zobowiązany do oznakowania wszystkich dokumentów przekazywanych Uczestnikom i Zamawiającemu, zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji.
Limit zaangażowania personelu projektu/osób prowadzących zajęcia w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i FS oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym ze środków własnych Zamawiającego i innych podmiotów nie może przekroczyć 276 godzin miesięcznie zgodnie z treścią obowiązujących Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020. Przed podpisaniem umowy Wykonawca złoży stosowne oświadczenie w tym zakresie. Będzie też zobowiązany do jego aktualizacji podczas trwania umowy.
Wykonawcą / osobą prowadzącą zajęcia nie może być osoba zatrudniona w instytucji uczestniczącej w realizacji PO (rozumie się IZ PO lub instytucję, do której IZ PO delegowała zadania związane z zarządzaniem PO) na podstawie stosunku pracy chyba, że nie zachodzi konflikt interesów lub podwójne finansowanie (zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020).
Do składania ofert zapraszamy Wykonawców, którzy spełniają łącznie warunki:
A. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj.:
Do składania ofert zapraszamy Wykonawców, którzy spełniają łącznie warunki:
- wykształcenie min. średnie;
- minimum 2 – letnie doświadczenie w pracy z OzNI (lub z grupą osób objętych Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych w kat. F00-F99), ich rodzinami i najbliższym otoczeniem.
Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
Na etapie składania oferty Wykonawca podpisując ofertę oraz wykaz zrealizowanych działań, jednocześnie oświadcza spełnienie tego warunku. Na etapie podpisywania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu:
a. Dyplom/świadectwo ukończenia właściwych studiów / certyfikat / oświadczenie potwierdzające spełnienie powyższego kryterium, b. Stosowne dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe: referencje i/lub kopia umowy o pracę i/lub kopia umowy cywilnoprawnej potwierdzające spełnienie kryterium doświadczenia zawodowej c. Zobowiązuje się do zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji usługi.
Oświadczenie o Braku powiązań kapitałowych
Wykonawca oświadcza, że nie jest powiązany z Zamawiającym kapitałowo lub osobowo.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
Maksymalna liczba punktów do uzyskania przez Wykonawcę w kryterium jakość wynosi 30.Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Ważna oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów (suma kryteriów C + D) uznana zostanie za najkorzystniejszą. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zostanie wezwany do podpisania umowy.
POZOSTAŁE POSTANOWIENIA
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji;
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
W tym celu Wykonawca jest zobowiązany do podpisania oświadczenia o braku powiązań kapitałowych – załącznik nr 2 - KRYTERIA OCENY OFERT
Po spełnieniu przez oferentów wszystkich wskazanych wyżej kryteriów i warunków udziału w postępowaniu (w tym braku powiązań kapitałowych i osobowych), każda ważna oferta poddana zostanie ocenie punktowej. Zamawiający przy wyborze oferty będzie się kierować kryterium 70% cena oraz kryterium 30% jakość.
1.Opis sposobu obliczania kryterium cena.
Cena powinna być podana w złotych wraz ze wszystkimi należnymi podatkami i obciążeniami. Punkty przyznawane za kryterium cena będą liczone wg następującego wzoru:
C = (Cmin : C0) x 70
gdzie:
C – liczba punktów przyznana danej ofercie,
Cmin – najniższa cena spośród ważnych ofert,
C0 – cena obliczona badanej oferty.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania przez Wykonawcę w kryterium cena wynosi 70. Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. - 2. Opis sposobu obliczania kryterium jakość.
Przez jakość rozumie się łączną liczbę należycie zrealizowanych godzin usług o tematyce wskazanej w zapytaniu lub równoważnych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem złożenia oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie. Przez usługi równoważne rozumie się usługi w zakresie pracy społecznej i pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi i z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzinami i najbliższym otoczeniem. Wykonawca wykazujący jakość świadczonych usług wypełnia tabelę: „Załącznik numer 1″, którą dołącza do oferty. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia załącznika nr 1 w sposób umożliwiający jednoznaczną ocenę spełnienia ww. warunków. W innym wypadku Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dokumenty jednoznacznie poświadczające spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Punkty przyznawane za kryterium jakość będą liczone wg następującego wzoru: D = (D0 : Dmax) x 30 gdzie: D – liczba punktów przyznana danej ofercie, D0 – jakość (liczba godzin) obliczone badanej oferty, obliczana wg wzoru D0=(liczba godzin z zał. 1 : ilość wycenionych części), Dmax – maksymalna jakość (liczba godzin) spośród ważnych ofert, obliczana wg wzoru jak w D0.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
- Oferta Wykonawcy musi spełniać wszystkie wymogi stawiane w zapytaniu ofertowym i być złożona na wzorze oferty dołączonym do niniejszego zapytania.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podawania przyczyny.
- Decyzja Zamawiającego o odrzuceniu oferty jest decyzją ostateczną.
- W przypadku, gdy wybrany Wykonawca odstąpi od podpisania umowy z Zamawiającym, możliwe jest podpisanie przez Zamawiającego umowy z kolejnym Wykonawcą, który w postępowaniu uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów.
- Zamawiający może w toku badania i oceny ofert żądać od Oferentów wyjaśnień oraz
dokumentów dotyczących treści złożonych ofert. - Zamawiający jest uprawniony do poprawienia w tekście oferty oczywistych omyłek pisarskich, niezwłocznie zawiadamiając o tym danego Oferenta. W przypadku rozbieżności co do kwoty oferty, za cenę oferty Zamawiający przyjmuje kwotę wpisaną słownie.
- Wszelkie rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich.
- Zapłata za zrealizowaną usługę nastąpi na podstawie sporządzonego rachunku raz w miesiącu, maksymalnie w terminie 14 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu podpisanego rachunku, z takim zastrzeżeniem, że wystawienie rachunku nastąpi po podpisaniu protokołu odbioru dokumentującego wykonanie określonej liczby godzin przedmiotu danego zamówienia.
- Dodatkowo, termin zapłaty może być wydłużony, w przypadku nie otrzymania przez Zamawiającego transzy z IZ. Z tego tytułu nie należą się Wykonawcy żadne odsetki za zwłokę.
- Zamawiający przewiduje karę umowną w wysokości do 100% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie przestrzegania przez Wykonawcę zapisów Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020. 10. Zamawiający przewiduje karę umowną w wysokości do 100% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku gdy Wykonawca zrealizuje zlecenie w sposób niezgodny z postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania przez Zamawiającego do wysokości faktycznych strat jakie poniósł Zamawiający na skutek działania lub zaniechania Wykonawcy oraz pokrycia wszelkich kosztów poniesionych przez Zamawiającego w związku z przygotowaniem przedmiotu zamówienia w innym terminie.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezwłocznego odstąpienia od umowy przez Zamawiającego w przypadku naruszenia przez Wykonawcę warunków podpisanej umowy.
LINK DO OGŁOSZENIA W BAZIE KONKURENCYJNOŚCI
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/88346
ZAŁACZNIKI