Warszawa, poniedziałek, 28 sierpnia 2017

---
---

Remont Kuchni Czerwony Rower

Szanowni Goście Kuchni Czerwony Rower - pamiętacie, że już niebawem zakończy się remont naszej wyjątkowej przestrzeni? Planujemy wrócić do serwowania Wam przepysznych i tanich dań już 1 września br. 

My też tęsknimy za tym, by NIEŚĆ POMOC GOTUJĄC. To nasza pasja, nasza miłość, a pomaganie osobom wykluczonym społecznie daje poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego. Wy też możecie pomóc. Wystarczy u nas regularnie jeść... Do zobaczenia!

---

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy typu A, mieszczącego się przy ul. Przyczółkowej, potrzebują Waszej pomocy!

Podczas wspólnych zajęć wśród beneficjentów zrodził się pomysł na integracyjny wyjazd, który byłby nie tylko doskonałą formą odpoczynku, ale też szansą na sprawdzenie się w nowej roli – organizatora wycieczki.

Za cel wybrali oni przepiękną perłę polskiego renesansu, czyli Kazimierz Dolny. Wielu z nich jeszcze nie miało okazji zwiedzić tego przepięknego miejsca, które od Warszawy dzieli tylko 142 km.

Żeby spełnić marzenie, potrzeba tylko (albo aż!) tysiąca pięciuset złotych, które przeznaczą na pokrycie kosztów dojazdu oraz zakup biletów wstępu na atrakcje turystyczne dla dwudziestoosobowej grupy. Pomóż!

ZBIÓRKA ŚRODKÓW:

https://pomagam.pl/wycieczka-do-KD

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/%C5%9ADS-typu-AB-Stowarzyszenia-Otwarte-Drzwi-365810507114589/

---
MIGOWY KRS - FILM

Nowa legitymacja osoby niepełnosprawnej

Czy wiecie, że 1 września br. zmienia się wzór legitymacji osoby z niepełnosprawnością? Dokument w zamierzeniu ma być estetyczny, mały i plastikowy, wykonany będzie z poliwęglanu i będzie w takim samym rozmiarze, jak dowód osobisty.

Legitymacja dokumentuje niepełnosprawność lub jej stopień, potwierdzając podstawę do korzystania z ulg i uprawnień. 

Nową legitymację otrzymamy na okres ważności orzeczenia. Ważność samej legitymacji nie może być jednak dłuższa niż 10 lat.

Warto podkreślić, że nie istnieje jeszcze prawny obowiązek wymiany "starych" legitymacji - te zachowują ważność na czas w nich określony.

źródło: niepelnosprawni.pl

---

Mali Tatromaniacy są już w górach!

Pamiętacie naszą zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie kosztów transportu 12-dniowego wyjazdu? Nie udała się tak, jakbyśmy tego chcieli, ale nic straconego!

Nasze wspaniałe dzieciaki, 21 osób w wieku od 6 do 15 lat z warszawskiej Pragi Północ, wyjechało do Zęba, do Ośrodka Staszelówka, gdzie rokrocznie gości ich Pani Marysia. 

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Praga Północ, kilkunastu wpłatom od darczyńców indywidualnych, i przede wszystkim, dzięki niezawodnym Przyjaciołom - kancelarii prawniczej SK&S Legal oraz Warszawskiej Izbie Komorniczej, udało się im wyjechać!

Za nimi już 5 bardzo aktywnych dni. Więcej zdjęć wyjazdu odnajdziecie na profilu FB: 

https://www.facebook.com/Świetlica-Socjoterapeutyczna-Mały-Książę-265772113507025/

---

Pracownia ceramiczna Lepię.To z ofertą dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy Was do zapoznania się z najnowszą ofertą pracowni Lepię.To - przedsiębiorstwa społecznego, z którego dochód przeznaczany jest na działalność statutową Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Praca z gliną to nie tylko doskonała forma spędzania czasu wolnego, to również świetny sposób na poprawę koncentracji, na rozładowanie napięć dnia codziennego i poprawę swoich zdolności manualnych. Glina posiada również świetne właściwości terapeutyczne!

ZAPRASZAMY!

Link do oferty:

http://otwartedrzwi.pl/wp-content/uploads/2017/08/Oferta-Pracowni-Ceramicznej-Lepie.To_Stowarzyszenie-Otwarte-Drzwi.pdf

Profil społecznościowy pracowni Lepię.To:

https://www.facebook.com/pracownialepie.to/

---

Ochota na ciepło

Uczestnicy i pracownicy Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnościami (z warszawskiej Ochoty) zebrali już 1920 zł. W akcję "Ochota na ciepło" na portalu zrzutka.pl włączyło się ponad trzydziestu darczyńców! To już 32% kwoty, jakiej potrzebujemy na to, by ocieplić elewację budynku, w którym mieści się placówka.

Zostało tylko kilka dni - zbiórka trwa do końca sierpnia. Wejdź na zrzutkę i wesprzyj placówkę - w ten sposób pomożesz nam zebrać resztę potrzebnej kwoty. Poza tym, oferujemy niezwykle ciekawe nagrody, takie jak np. gąska-celebrytka ręcznie robiona przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy! 

https://pomagam.zrzutka.pl/7fyzgu

---

Marzenia Mają Kolor

Udało się! Stowarzyszenie Otwarte Drzwi otrzymało środki od Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura-Interwencje na realizację projektu "Marzenia Mają Kolor".

Projekt ten zakłada prowadzenie kampanii społeczno-promocyjno-edukacyjnej na rzecz osób wykluczonych społecznie - z niepełnosprawnością, dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych, osób bezdomnych) poprzez realizację sesji zdjęciowej wykonanej przez uznanych fotografów, z udziałem bohaterów wyłonionych podczas castingu. Zobrazuje ona - uniwersalne z punktu widzenia społecznego - marzenia poszczególnym bohaterów, które na dalszym etapie spróbujemy spełnić za pośrednictwem zbiórki finansowej.

W ramach tego zadania planowane jest też zorganizowanie plenerowej wystawy zdjęć bohaterów sesji, wydanie albumu i kalendarza oraz wyprodukowanie filmu dokumentującego przebieg jego realizacji.

Zaintrygowani? Czekajcie na więcej!

---

Konkurs S3KTOR

Konkurs S3KTOR, organizowany przez Urząd m.st. Warszawy to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe. Przedsięwzięcie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w sześciu edycjach konkursu wzięło udział blisko 800 inicjatyw. W obecnej, siódmej edycji konkursu wprowadzono trzy nowe kategorie podstawowe, w których można zgłaszać inicjatywy. Są to: „Aktywizujący”, „Nowatorski” oraz „Programowy”. Dzięki nim w konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 64 inicjatywy, z czego 42 otrzymały rekomendację.

Spośród 9 inicjatyw, które zostaną nominowane przez zespoły robocze, Kapituła Konkursu S3KTOR 2016 wybierze zwycięzców każdej z trzech kategorii.

Za całokształt Grand S3KTOR otrzyma organizacja pozarządowa wybrana przez Warszawską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł.

Przypominamy, że do inicjatywy zgłoszony i przyjęty został również projekt SIŁA WOLI, na który mogliście głosować przez internet do 21 lipca. Dziękujemy za wszystkie głosy! Laureatów konkursu poznamy 15 września.

Więcej o projekcie SIŁA WOLI:

http://sila.otwartedrzwi.pl

---
---