Warszawa, środa, 05.04.2017

---
---

Ptaki ciernistych krzewów...

W tygodniku "Przegląd" (wyd. z 26 marca 2017 r.) ukazał się bardzo interesujący wywiad Mikołaja Szwarca z Prezes Honorową Stowarzyszenia Otwarte Drzwi Anną Machalicą-Pułtorak.

Zapraszamy do lektury:

http://otwartedrzwi.pl/ptaki-ciernistych-krzewow/

---

Lepię.To, czyli pracownia ceramiczna SOD!

Nasza organizacja znana jest z nietypowych sposobów zbierania środków na pomoc swoim podopiecznym. Jakiś czas temu otworzyliśmy Kuchnię Czerwony Rower, teraz zaś uruchamiamy pracownię ceramiczną Lepię.To. Nazwa jest prosta, bo i zasady pracowni takie są: przychodzisz, dostajesz do rąk glinę i lepisz przedmiot, który sobie wymarzyłeś. Nie musisz nic umieć - obecny na miejscu instruktor pomoże Ci bez względu na to, czy chcesz wykonać płaską ozdobę czy naczynie na kole garncarskim. Gdy przedmiot jest gotowy, zostawiasz go w pracowni, gdzie instruktor zajmie się jego wypaleniem w piecu. Wracasz po kilku dniach, by dokończyć pracę zdobiąc swoje dzieło kolorowymi szkliwami, które dostaniesz do dyspozycji.

Więcej informacji:

http://otwartedrzwi.pl/lepisz-i-pomagasz/

Rezerwacje: 

Przemysław Nicewicz
tel. 696 197 394
p.nicewicz@otwartedrzwi.pl

https://www.facebook.com/pracownia.lepie.to/

---
MIGOWY KRS - FILM

Pracuj na Wileńskiej!

Galeria Wileńska rozpoczyna realizację ambitnego celu, będącego częścią strategii CSR Unibail-Rodamco. Szeroko zakrojony program będzie polegał na wsparciu szczególnie młodych ludzi z warszawskiej Pragi Północ w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji, a w konsekwencji w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia.

„Pracuj w Wileńskiej” to najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie właściciela i zarządcy Galerii, doskonale wpisujące się w dotychczasowe działania na warszawskiej Pradze Północ. Zainteresowanie lokalną społecznością i utrzymywanie z nią więzi poprzez rozmaite akcje edukacyjno-rozrywkowe od lat stanowi trzon aktywnej obecności Galerii Wileńskiej na prawym brzegu Wisły. Tegoroczna inicjatywa jest jednocześnie ważnym elementem nowej, zaplanowanej do 2030 roku strategii CSR Unibail-Rodamco.

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi jest oczywiście partnerem tego projektu.

Więcej szczegółów na stronie akcji:

http://galeriawilenska.pl/praca-w-wilenskiej

---

Sezon kiermaszowy rozpoczęty!

Kiermasze ruszyły pełną parą. Niedawno sprzedawaliśmy nasze produkty w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a niebawem zamierzamy odwiedzić Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. 

W tym okresie sprzedają się głównie ozdoby wielkanocne, stroki i ceramika, ale ciekawych i przepięknych rzeczy w naszym stoisku kiermaszowym jest dużo więcej.

Jeśli i Ty chciałbyś zorganizować Kiermasz Stowarzyszenia Otwarte Drzwi w swojej firmie - zadzwoń do nas!

Katarzyna Niedźwiedzka
tel. 509 492 872
k.niedzwiedzka@otwartedrzwi.pl

---

Fundacja StartLine

Od kilku lat Fundacja StartLine jest wspaniałym Partnerem naszej świetlicy "Marysieńka". Raz w miesiącu grupa wolontariuszy zza granicy, prezentuję dzieciom i młodzieży kulturę swojego kraju.

Ostatnim razem ekipa świetlicy "odwiedziła" Indie - kraj niezwykle bogaty kulturowo, bardzo interesujący, a dla nas - egzotyczny. Było dużo śmiechu, a potem gotowanie "na ostro" (naprawdę nieźle piekło!). 

W maju "Marysieńka" wraz z Fundacją StartLine planują niezwykły event nad Wisłą - czekajcie na więcej informacji, pojawią się wkrótce.

Dziękujemy i trzymamy kciuki, by ta niezwykle owocna współpraca rozwijała się coraz mocniej!

---

Warszawski Zintegrowany Model Wsparcia Środowiskowego Osób Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną

Za nami pierwszy etap realizacji projektu „Warszawski Zintegrowany Model Wsparcia Środowiskowego Osób Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Aktualnie opracowane przez nas standardy w zakresie:

• mieszkań wspomaganych adresowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju,

• współpracy pomiędzy podmiotami zajmującymi się aktywizacją zawodową I zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwoju a pracodawcami,

• pracy z rodziną osoby z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwoju standard wzmacniania społeczności lokalnych w kontekście partycypacyjnego udziału osób z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwoju,

• wzmacniania społeczności lokalnych w kontekście partycypacyjnego udziału osób z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwoju,

trafiły do Ministerstwa Rozwoju odpowiedzialnego za wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce. Od pozytywnej oceny wyników naszych prac zależy jego dalsza realizacja.

Więcej informacji:

http://otwartedrzwi.pl/projektu-warszawski-zintegrowany-model-wsparcia-srodowiskowego-osob-doroslych-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-w-ministerstwie-rozwoju/

---
---
---