Warszawa, piątek, 24.03.2017

---
---

Mój głos, Moja społeczność 

"Mój głos. Moja społeczność" to tegoroczne hasło Światowego Dnia Zespołu Downa. W zeszły wtorek, na całym świecie, można było okazać symboliczne poparcie dla akcji zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. 

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony już jest od ponad 12 lat, a od pięciu pod zwierzchnictwem ONZ. Data tego wydarzenia, 21 marca, nie jest przypadkowa. Jak każdy wie, to właśnie w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa mają zamiast dwóch - trzy chromosomy. 

Tego dnia odbyło się wiele wydarzeń, warto wspomnieć też o akcji Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" oraz Lifetime Polska pod nazwą #LiniaProsta, która odbiła się szerokim echem w mediach.

Szacuje się, że w Polsce osoby z zespołem Downa to ok. 1,5 proc. społeczeństwa.

---

Program korekcyjno-edukacyjny

Zapraszamy do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym prowadzonym przez Fundację na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks. We współpracy właśnie z tą organizacją udostępniamy przestrzeń na te spotkania w biurze naszego Stowarzyszenia w poniedziałki, w godz. 18:00-20:30.

Według statystyk policyjnych 95% sprawców przemocy domowej to mężczyźni, zaś 91% ofiar to kobiet i dzieci. Każdego roku w Polsce przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 700 tys. do miliona Polek. Najbardziej przerażająca zaś statystyka mówi wyraźnie - trzy kobiety tygodniowo giną, będąc ofiarami przemocy domowej. 

Nie da się ukryć, że program korekcyjno-edukacyjny jest więc bardzo ważny, dlatego też wspieramy tę inicjatywę!

---
MIGOWY KRS - FILM

Migowy KRS

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłego (naprawdę niezwykłego!) filmu promującego przekazywanie 1% na rzecz naszego Stowarzyszenia. Film zrealizował Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością, a właściwie jego beneficjenci.

Nauka nowego języka to zawsze wyzwanie, szczególnie takiego, do którego wcale nie potrzebujemy gardła. Sami zobaczcie (kliknijcie w obrazek z logiem Ośrodka).

---

ING Bank Śląski i #BiegnijWarszawo 2016

Pomoc dzieciom i pasja! - po raz kolejny połączyła pracowników ING Bank Śląski. Dzięki drużynie w składzie aż 443 pracowników udało się podczas #BiegnijWarszawo 2016 "wybiegać" kwotę w wysokości 44 300 zł, którą Fundacja ING Dzieciom przeznaczyła na konkurs "Pomarańczowa Siła".

Wśród 47 wniosków z całej Polski wybrano 4, w tym m.in. naszej organizacji. W projekcie "W zdrowym ciele zdrowy duch" dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "Mały Książę" biorą udział w warsztatach kulinarnych, zajęciach rekreacyjno-turystycznych, wycieczkach.

Dziękujemy!!!

---

Zima oficjalnie pożegnana!

W artystycznym stylu żegnamy tę ponurą, zimną i srogą porę roku, witając tę radosną, ciepłą i słoneczną! Wiosna w końcu nastała, już nawet ta astronomiczna, toteż i dzieci z naszej Świetlicy "Marysieńka" stworzyły przepiękne Marzanny. Sami zobaczcie - toż to dzieła sztuki! :)

---

Radio Kampus patronem Kucharza Doskonałego! 

Król radiowych sztosów, Radio Kampus, objął patronatem finał XI edycji ogólnowarszawskiego konkursu kulinarnego dla osób z niepełnosprawnością Kucharz Doskonały. W ramach tej współpracy na pewno usłyszycie nas na antenie, także nastawiajcie radioodbiorniki i czekajcie na nas!

---

Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj 

Od 01.04.2017 r. nasze Stowarzyszenie będzie realizatorem projektu współfinansowanego ze środków PFRON "Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj". Projekt ten jest wynikiem ponad 15 letnich doświadczeń Stowarzyszenia Otwarte Drzwi we wprowadzaniu osób z zaburzeniami psychicznymi na rynek pracy. Dotychczas z tego typu wsparcia skorzystało ponad 100 beneficjentów. Jednocześnie zadanie jest rezultatem realizacji innowacyjnych projektów z tego zakresu oraz prawie 5 letnich doświadczeń w stosowaniu procedury zatrudnienia wspomaganego z udziałem trenera pracy, zgodnie ze standardami EUSE.

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi brało również udział w realizacji projektu „Trener pracy jako szansa na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych” i opracowywaniu „Zestawu narzędzi do rekrutacji, szkolenia oraz monitorowania i zarządzania pracą trenerów pracy” – skąd czerpało inspirację do wypracowania zgodnych z ustalonymi w jego ramach zasadami – autorskich form realizacji zatrudnienia wspomaganego. Projekt „Zauważ – Zatrudnij – Zyskaj” skierowany jest do 60 osób z zaburzeniami psychicznymi, z których co najmniej 30 beneficjentów wprowadzanych na otwarty rynek pracy z zastosowaniem metody zatrudnienia wspomaganego utrzyma pracę lub podejmie i utrzyma ją w ramach projektu.

Jesteśmy pewni powodzenia, ale mimo wszystko trzymamy kciuki za sukces!

---
---