Warszawa, 30.11.2016, środa

---
---

 

QLUB DOBRE FLOW – ZBIÓRKA ŚRODKÓW NA ROK DZIAŁALNOŚCI

Formuła świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych zapewnia zaspokojenie potrzeb dzieci do mniej więcej 15, 16 roku życia. Co dalej? Czy młodzież, często już dorosła w oczach prawa, powinna wrócić do swoich starych przyzwyczajeń, do dysfunkcyjnego środowiska pełnego pokus i zagrożeń? Wraz z dojrzewaniem dzieci dojrzewają również ich potrzeby. Qlub Dobre Flow Stowarzyszenia Otwarte Drzwi wychodzi im naprzeciw. Jest trafnym rozwiązaniem, którego głównym celem jest zapobieganie powrotowi do złego środowiska.

We współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga Północ pozyskaliśmy lokal mieszczący przy ul. Kawęczyńskiej 16. Wewnątrz młodzież, kadra terapeutyczna i cała masa pomocników-wolontariuszy ciężko pracowała, żeby tę przestrzeń wyremontować i wyposażyć. Udało się to dzięki środkom przekazanym przez Izbę Komorniczą w Warszawie, firmę Cargill Poland Sp. z o.o. oraz Fundację Legii.

Teraz potrzebne są środki na działanie Qlubu – dołącz do naszej zbiórki organizowanej na portalu zrzutka.pl!

https://pomagam.zrzutka.pl/qlub-dobre-flow

---

 

6. TARGI CSR NA STADIONIE PGE NARODOWY W WARSZAWIE

Targi CSR to największe wydarzenie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce. Co dwa lata są one organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie.

Więcej pod linkiem:

http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/

---

 

#REMONTUJEMYMARZENIE – CZYLI REMONT OŚRODKA WSPARCIA "PARTNERZY"

Udało się! Z zasobów m.st. Warszawy otrzymaliśmy idealny lokal dla naszego największego ośrodka. Teraz mamy całe 411m2 przestrzeni, która niestety wymaga pilnego remontu, aby ponad 150 osób z niepełnosprawnością mogło aktywnie uczestniczyć w rehabiitacji społecznej i zawodowej. Potrzebujemy Waszej solidarnej pomocy, gdyż sami nie mamy środków finansowych na pokrycie jego kosztów. Dorzucicie się? :)

https://pomagam.zrzutka.pl/remontujemymarzenie

---

 

ZATRUDNIJ ELFA – TO NIC NIE KOSZTUJE, WYSTARCZY JEDEN KLIK

Jedno kliknięcie w aplikacji „Zatrudnij elfa” lub po prostu jedno polubienie na Facebooku Galerii Wileńskiej wystarczy, aby przekazać na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Drzwi złotówkę. Akcja jest pomysłowa, a środki niezwykle potrzebne – wystarczy wejść w link poniżej, kliknąć na dole strony „Lubię to” i już – POMOGŁEŚ/ŁAŚ!

http://galeriawilenska.pl/zatrudnij-elfa

Tylko dzięki Waszej mobilizacji, udostępnianiu tej informacji i informowaniu przyjaciół oraz znajomych na wielką skalę uda nam się zebrać wymarzoną kwotę – akcja trwa do 16 grudnia 2016 roku lub do momentu osiągnięcia kwoty 20 tys. złotych. 

DZIĘKUJEMY!

---

 

MIKOŁAJU, MAM DOM - SZÓSTA EDYCJA NIEZWYKŁEJ UROCZYSTOŚCI

Już po raz szósty Stowarzyszenie Otwarte Drzwi organizuje w Warszawie uroczystość świąteczną pn. Mikołaju, Mam Dom - finał kampanii promującej odpowiedzialne rodzicielstwo i pieczę zastępczą. Naszymi gośćmi będą wychowankowie pieczy zastępczej z terenów wiejskich Mazowsza. W tym roku spotykamy się 12 grudnia, w godz. 15:00-19:00 w pięknych podziemiach katedry św. Floriana i św. Michała Archanioła przy ul. Floriańskiej 3.

Celem głównym kampanii jest udzielenie społecznego wsparcia rodzinom, które podejmują trud wychowania i przygotowania do godnej dorosłości dzieci, którym z różnych powodów, choć głównie społecznych, nie danym jest cieszyć się miłością i opieką biologicznych rodziców.

Uroczystość będzie również ukłonem w stronę osób podejmujących trud wychowywania dzieci osieroconych i niechcianych. W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyć będzie 220 osób, w tym 160 dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat spoza Warszawy. W programie Mikołaj, zabawa, prezenty, koncert zespołu Sienna Gospel Choir, Kuby Anusiewicza i zespołu Edyta Band oraz występ iluzjonisty Arka Gwizdały.

---
---