Warszawa, 03.08.2016, środa

---
---

 

Zrzutka na Turnus Rehabilitacyjny 2016

Na portalu ZRZUTKA.PL prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla czwórki beneficjentów, którzy z różnych powodów nie są w stanie sami opłacić wyjazdu na Turnus Rehabilitacyjny Dźwirzyno 2016. Cztery historie, kilka interesujących szczegółów i przepiękne nagrody – to oferujemy tym, którzy zapragną nas wesprzeć.

W ciągu ostatni kilku dni udało nam się uzbierać 3 021,00 zł, co daje 38% całej kwoty – potrzeba jest jednak znacznie większa, nasz cel to 8 000,00 zł. Każda wpłata MA ZNACZENIE, dlatego apelujemy do Państwa, prosimy – pomóżcie!

Aby dołączyć do czterdziestki osób, które już wpłaciły środki na ten cel, wystarczy wejść w link:

https://pomagam.zrzutka.pl/turnus

…i kliknąć WPŁACAM. Prosimy o udostępnianie naszej ZRZUTKI na portalach społecznościowych, wśród przyjaciół i znajomych! DZIĘKUJEMY w imieniu swoim, i beneficjentów, którzy z tych środków skorzystają. 

---

 

„Życie na swoim” i mieszkanie chronione-treningowe

Za nami wielkie otwarcie projektu „Życie na swoim”, który zakłada prowadzenie mieszkania chronionego-treningowego dla 7 osób z niepełnosprawnością intelektualną w lokalu o powierzchni 119,6 m2 przy ul. Kłobuckiej.  

W tym szczególnym dniu dziękujemy tym, którzy z nami byli: przedstawicielom Urzędu m.st. Warszawy na czele z panią Hanną Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy, panu Tomaszowi Pactwie - Dyrektorowi Biura Polityki i Projektów Społecznych, pani Marcie Jakubiak Zastępcy Dyrektora Biura Polityki i Projektów Społecznych, pani Agacie Łuzdowskiej - Zastępcy Dyrektora Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, panu Wojciechowi Matyjasiakowi i panu Rafałowi Miastowskiemu - Zastępcom Burmistrza Dzielnicy Ursynów oraz pracownikom wymienionych urzędów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i wolontariuszom, którzy przez ostatni czas bardzo aktywnie włączyli się w prace adaptacyjno-porządkowe nowego mieszkania.

Trzymamy kciuki za nowych mieszkańców, życząc by ten czas był najpełniej przez nich wykorzystany w drodze do samodzielności!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź witrynę: http://mcht.otwartedrzwi.pl

---

 

ŚDM 2016 i Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

W trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016 odwiedziło nas  100 osób z różnych zakątków świata. Mieszkańcy takich państwa jak Gibraltar, Francja czy Brazylia zawitali do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Targowej 82 oraz placówek rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami. To był doskonały czas na wspólną integrację, ale również okazja do poznania swoich kultur, tradycji. Młodzież aktywnie włączyła się w działania wolontariackie na rzecz Stowarzyszenia, wykonując m.in prace porządkowo-ogrodowe, a potem smakowali specjałów Kuchni Czerwony Rower. Dziękujemy, byliście rewelacyjni!

---

 

"Giełda Mocy 2016" ruszyła pełną parą!

Przygotowania do szóstej edycji projektu promującego zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnościami idą pełną parą! Tak samo jak przed rokiem zależy nam na jeszcze lepszym przygotowaniu wszystkiego, zatrudnieniu większej ilości kandydatów, jeszcze lepszych relacjach z firmami i przedsiębiorstwami.  

Korzystamy z doświadczeń poprzednich edycji, ponieważ dorobek osób pracujących w projekcie nie może być tak po prostu wykreślony – jest on czymś, do czego można się odwoływać, na czym można budować coraz to skuteczniejsze i przekonujące podejścia do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Doświadczenie gromadzone od lat w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi to nasz największy kapitał, który pozwala działać w sposób celowy i efektywny.  

A teraz prosimy o uwagę!  

Mimo że przygotowania są na wstępnych etapach – znamy już datę i miejsce finału projektu! Zatem już teraz zapraszamy wszystkich pracodawców posiadających wiedzę i praktykę w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, a także przedstawicieli tych firm, które dopiero uczą się korzyści z tego wynikających – do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 19 października.  

To chyba ma się na myśli mówiąc o „dobrym rozpoczęciu” i „dobrej kontynuacji”, prawda? Po więcej szczegółów zapraszamy na strony internetową i społecznościową Giełdy Mocy:

http://gieldamocy.otwartedrzwi.pl

http://www.facebook.com/gieldamocy/

---

 

"Siła Woli", czyli jak przekuć słabość w siłę

To nasz kolejny niezwykły projekt, który zakłada, że 15 osób z niepełnosprawnością, głównie intelektualną i psychiczną, pełnić będzie rolę edukatorów społecznych/trenerów. Poprzez osobiste doświadczenia, refleksje oraz dzielenie się swoimi kompetencjami, poprowadzą szereg spotkań m.in. dla uczniów w warszawskich szkołach masowych, specjalnych i integracyjnych, studentów uczelni wyższych, rodziców.

Zapraszamy do śledzenia postępów na stronie: http://sila.otwartedrzwi.pl oraz na stronie społecznościowej: https://www.facebook.com/sila.otwartedrzwi/ 

---

Jesteśmy partnerami w projekcie:  "Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi"

Jak sama nazwa wskazuje, jest to projekt, którego celem jest zawiązanie wielosektorowego partnerstwa i wypracowanie kompleksowego modelu leczenia środowiskowego i rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez rozwój pozainstytucjonalnych form wsparcia.

Grupą docelową projektu stanowią osoby z niepełnosprawnością intelektualną i chorujące psychicznie, ich rodziny, najbliższe otoczenie oraz podmioty systemu zdrowotnego, pomocy społecznej, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, środowisko akademickie i otoczenie biznesowe.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a jego Liderem jest Bródnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Pomost”. Wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa jesteśmy partnerami projektu.

---
---