Warszawa, 2016.06.08, środa

---
---

 

XXII Igrzyska już za nami!

XXII Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej odbywające się na Targówku już za nami. Sobotni dzień, był przede wszystkim czasem dobrej zabawy. Zawodnicy rywalizowali w trzynastu konkurencjach, podczas których mogli sprawdzić swoje umiejętności: sprawność fizyczną, koordynację ruchową, celność i wytrzymałość. Gratulacje należą się wszystkim, natomiast szczególne brawa dla reprezentantów Stowarzyszenia za ich osiągnięcia medalowe!

---

 

Szkolenia z pierwszej pomocy - EMSA

W ciągu ostatnich tygodni, w naszych Ośrodkach gościliśmy studentów ratownictwa medycznego należących do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA Warszawa 4LIFE. Nasi beneficjenci ćwiczyli techniki pozwalające na szybką pomoc w razie zagrożenia życia. Każdy z uczestników miał możliwość udziału w szkoleniu z zakresu zasad wykonywania resuscytacji, wzywania pomocy na miejsce wypadku oraz właściwego ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Bardzo dziękujemy i polecamy!

---

 

Puchar Otwarte Drzwi coraz bliżej…

Już 14 czerwca do sportowej rywalizacji stanie ze sobą sześć 10-osobowych drużyn wyłonionych spośród warszawskich placówek rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z chorobami psychicznymi – uczestników ośrodków rehabilitacyjnych: warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków dziennego pobytu oraz specjalnych placówek edukacyjnych z terenu Warszawy. Piłkarze przez blisko 6 godzin będą walczyli na murawie stadionu o Puchar Otwarte Drzwi. Łącznie w turnieju udział weźmie ok. 100 osób. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi we współpracy z Dzielnicowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Praga-Północ.

Zachęcamy do obejrzenia spotu promocyjnego:

https://www.youtube.com/watch?v=Qrqr47IZFGA

---

 

Kucharz Doskonały z doskonałym zakończeniem

Jubileuszowa, X edycja konkursu „Kucharz Doskonały” zakończyła się. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi (Natala Suchcicka oraz Daniel Krajewski). II miejsce – Fundacja Pomocy Osobom Upośledzonym Umysłowo „DOM” (Wioletta Szczepaniak, Natalia Berdsen), III miejsce – WTZ przy Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym (Marcin Kloch, Andrzej Głowacki). Specjalne wyróżnienia książkowe otrzymali również instruktorzy odpowiedzialni za przygotowanie zespołów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z gali finałowej X edycji Kucharza Doskonałego:

https://www.youtube.com/watch?v=_dET75Uz3kE&feature=share

---

 

Udowodniliśmy, że Stalowa da się lubić

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się niezwykłe wydarzenie plenerowe, którego byliśmy organizatorem (wraz z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ). Tego dnia na scenie występowali m.in. Hope4Street z przyjaciółmi oraz „Cała Praga Śpiewa” i Kapela Praska. Do niezwykłej krainy brazylijskiej samby przeniosła nas szkoła bębniarzy TUBATUKA, której show wywarło na obecnych ogromne wrażenie. Mieszkańcy, sąsiedzi i goście byli bardzo zadowoleni, co cieszy najbardziej!

Dziękujemy naszym Partnerom oraz niezawodnej jak zawsze Kuchni Czerwony Rower!

---

Forum pracodawców

Zespół specjalistów Stowarzyszenia Otwarte Drzwi w zakresie zatrudniania wspomaganego osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności utworzyło przestrzeń do wspólnego dialogu. Do udziału w pierwszym spotkaniu zaproszono przedstawicieli Firm:  Sodexo Polska, Fabryka L’oreal Polska, Kosmepol Sp. z o.o., SITA Polska, Hotele De Silva.

Forum Zaangażowanych Pracodawców będzie stwarzało warunki, w których partnerzy biznesowi mają szansę do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą, wzajemnej inspiracji oraz networkingu.

Podczas pierwszego spotkania padło wiele pomysłów i tematów do szczegółowego omówienia przy kolejnych okazjach. Każdy z uczestników uznał, że taka grupa jest bardzo potrzebna i wyraził chęć jej dalszego tworzenia. Kolejne spotkania odbędą się po okresie wakacji. Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane udziałem w spotkaniach Forum: p.ulanowska@otwartedrzwi.pl

---

 

Ściana Przyjaciół w Qlubie Młodzieżowym

W centralnym miejscu naszego Qlubu przy ul. Kawęczyńskiej 16 powstała pamiątkowa ściana, na której nasi przyjaciele mogą zostawić „cząstkę siebie”, czyli swój podpis, rysunek, hasło. Chcemy w ten sposób podziękować tym, dla których bliska jest idea klubu, dzięki którym młodzież może realizować kolejne swoje marzenia, rozwijać pasję.

W miniony czwartek, 02.06.2016 r. podpis na ścianie złożyli przedstawiciele Izby Komorniczej w Warszawie, których pomoc finansowa pomogła nam wyremontować klub. Dzięki temu wsparciu stworzyliśmy przestrzeń do tańca, śpiewu, studio nagrań, działań filmowych, teatralnych, fotograficznych.

QLUB jest świeżo po remoncie, ale już teraz wiemy, że nie starczy nam środków na pokrycie kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem: czynsz, energia, wynagrodzenia dla pracowników. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć naszą działalność, tym samym dołączyć do grona przyjaciół mogą to zrobić przekazując nam darowiznę finansową:

Bank: PEKAO SA: darowizna na Klub Młodzieżowy 77 1240 6074 1111 0010 3072 2313

---
---