Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Od dawna wiadomo, że praca w glinie przynosi doskonały efekt terapeutyczny i relaksacyjny, pozwala rozładować emocje, wpływa też na rozwój zdolności manualnych. Jej niezwykłe właściwości ujawniają się również wówczas, kiedy w procesie twórczym uczestniczą osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W pracy z tym surowcem rozwijają własną wyobraźnię i pomysłowość, uczą się przez odkrywanie, obserwację, przeżywanie, poznawanie i wreszcie działanie praktyczne, czyli lepienie, szkliwienie, wypał. Ceramika pomaga rozwijać świadomość ich możliwości, wzmacnia poczucie wartości. Dowiadują się, że mogą i potrafią wiele!

Serdeczne podziękowania dla Pracowni Kaliente, która wspiera twórczy rozwój uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy typu B.

pracownia kaliente_714x357

Pracownia Kaliente to pracownia ceramiki ale nie tylko. Tutaj można spodziewać się dobrej zabawy oraz terapii ciała i umysłu. Pracownia organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Organizuje urodziny ceramiczne, imieniny o charakterze warsztatowym, spotkanie przy kawie dla starszych i zajęcia plastyczne dla seniorów. Poza pracownią prowadzi warsztaty w szkołach, przedszkolach, kawiarniach. Oferuje również możliwość wypału prac w piecu do ceramiki.

Projekt bez tytułuPracownia Kaliente
Ul. Resorowa 4
Warszawa Wilanów Wysoki
www.kaliente.pl
na FB szukaj @PracowniaKaliente

Dołącz do nas!