logo_sod_ikona

Najnowsza placówka Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, Świetlica Środowiskowa z elementami socjoterapii „Marysieńka”, powoli zaczyna funkcjonować na pełnych obrotach. Kierowniczka placówki Katarzyna Niezgodzka opowiada o początkowym okresie działalności “Marysieńki”. 08.01.2015

Nasz Wilanowski Klub to przestrzeń wyjątkowa. Nie jest to tylko świetlica środowiskowa, ale miejsce dla dzieci, młodzieży i ich rodzin, gdzie w bezpiecznej i twórczej atmosferze mogą poznawać siebie i innych.

Dopiero zaczynamy, ale to co dla nas istotne to praca nie tylko na rzecz młodych osób ale całej wilanowskiej społeczności bez względu na wiek czy status społeczny.

Prowadzimy zajęcia z reedukacji, socjoterapii, logopedii, ale nie tylko. Pracownicy i sympatycy Klubu to ludzie twórczy obdarzeni wielkimi sercami i kreatywnymi umysłami. W przyszłym roku chcemy popularyzować naukę – robiąc różnorodne eksperymenty i pokazy, udowodnić że nauka nie musi być nudna. Będzie u nas na pewno mnóstwo muzyki i artystycznej twórczości. Osiągniemy to warsztatami dramowymi, plastycznymi i muzycznymi – to wspaniała zabawa ale też okazja do nauczenia współpracy, nowych umiejętności, odnalezienia pasji. Będziemy gotować – razem, przepysznie i oczywiście zdrowo. A to wszystko wspólnie z naszą młodzieżą. To w odpowiedzi na ich potrzeby planujemy zajęcia, wyjścia, warsztaty. To jest miejsce dla nich.

Kolorem i uśmiechem działamy na rzecz młodych ludzi, którzy mogą znaleźć u nas alternatywę dla nudy, wsparcie w trudnej sytuacji, pomoc w nauce czy po prostu kubek ciepłej herbaty w mroźne popołudnia.

Jesteśmy wyjątkową placówką na Wilanowie, stoi przed nami wielkie wyzwanie i nie możemy się doczekać, aby mu podołać. To jest miejsce dla dziecka, nastolatka, rodzica, opiekuna i wszystkich, którzy razem z nami chcą działać na rzecz młodych osób oraz ich społeczności lokalnej.

Działania adresujemy do dzieci młodzieży w wieku 7-15 lat i ich rodzin. Oferujemy wsparcie psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne. Poza tym prowadzimy arteterapie, warsztaty dramowe, kulinarne, rękodzielnicze, muzyczne, kuglarskie i wiele wiele innych.

Katarzyna Niezgodzka
kierowniczka Świetlicy Środowiskowej z elementami socjoterapii „Marysieńka”

Napisz do Świetlicy “Marysieńka”

 

Dołącz do nas!