189795_183360281708718_4289093_n

Impreza “Ochota na Sport” odbyła się 17 czerwca 2015 roku na Hali Sportowej OSiR przy ul. Nowowiejskiej 37B. Wydarzenie na stałe już zagościło w kanonie dzielnicowych imprez rekreacyjnych. Przedsięwzięcie corocznie organizowane jest przez ruch społeczny Koalicja na Rzecz Ochoty we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Ochota. Patronat nad imprezą objęła Pani Katarzyna Łęgiewicz – Burmistrz Dzielnicy Ochota. W sportowych rozgrywkach wzięło udział 90 zawodników reprezentujących organizacje i instytucje wspierające osoby z niepełnosprawnościami.

Zawodnicy startujący w zawodach reprezentowali placówki:
– Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Upośledzonych Umysłowo „Wiara i Nadzieja”,
– Placówki prowadzone przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Równej, Środowiskowy Dom Samopomocy Dzielnicy Wilanów oraz Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnościami przy ul. Białobrzeskiej,
– Środowiskowy Dom Samopomocy “Pod Skrzydłami” (dwie placówki z Grójeckiej i Nowogrodzkiej),
– Zespół Szkół Specjalnych nr 89,
– Zespół Szkół Specjalnych nr 92,
– Psychiatryczny Oddział Dzienny przy SZPZLO Warszawa-Ochota.

Wsparciem dla zawodników byli wolontariusze z Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym “Echo”. W tym roku po raz pierwszy pojawił się motyw przewodni imprezy – antyczna olimpiada. Zawodnicy brali udział w takich konkurencjach drużynowych jak: Dziedzictwo Posejdona, Gromy Zeusa, Stajnia Augiasza, Syzyfowe Prace, a wśród prowadzących i kibiców były osoby przebrane za antyczne bóstwa. Przygotowane “na wesoło” zawody sportowe były pretekstem do dobrej zabawy wśród wszystkich osób zgromadzonych na hali.

Do integracji i sportowego wysiłku zachęcał DJ Krokodyl. W trakcie przerwy regeneracyjnej był poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 89, a grupa „Wirujące anioły” z ochockiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 92 wykonała niezwykły pokaz taneczny. Jak co roku zawody zakończyły się przeciąganiem liny, które wzbudza bardzo wiele pozytywnych emocji.

Uroczystość uświetniła obecność Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Katarzyny Łęgiewicz oraz jej zastępców: pana Grzegorza Wysockiego i pana Krzysztofa Kruka, którzy na zakończenie imprezy wręczali drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy. Każdy zawodnik został również wyróżniony wyjątkowym, ręcznie robionym medalem, zaprojektowanym specjalnie na to wydarzenie.

“Ochota na sport” to przykład wyjątkowej współpracy partnerskiej Koalicji na Rzecz Ochoty, ale przeprowadzenie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez zaangażowania i wsparcia wielu innych osób i instytucji. Opiekę medyczną jak co roku zapewniał zespół Medicover, dodatkową atrakcją przygotowaną przez SZPZLO – Warszawa Ochota była możliwość wykonania spirometrii, badania CO w wydychanym powietrzu oraz pomiar ciśnienia krwi. Wydarzenie wspierało również Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej prowadzone przez Stowarzyszenie Boris oraz firma Harper Higienics.

ons

Puchar w ręku zwycięzców

Dołącz do nas!