Organizowany przez Stowarzyszenie turniej matematyczny skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Starej i Nowej Pragi. W tej chwili w toku jest jego pierwszy etap: “wakacyjny”, czyli “Zabawa z Matematyką”. Podczas zabaw dzieci uczą się podstaw matematyki, przedmiotu na który nacisk w szkołach wyraźnie się zwiększa.

Elementy wiedzy matematycznej “przemycane” są w grach plenerowych, na zajęciach sportowych i różnego rodzaju warsztatach. Taki rodzaj edukacji ma tę zaletę, że nie sposób mówić o szkolnej nudzie, a wiedza przekazywana podczas zabawy i czynności ruchowych jest lepiej zapamiętywana przez dzieci. W grupach zachodzi integracja, ale też rywalizacja, nauczyciele zaś sprawdzają i oceniają wiedzę oraz umiejętność logicznego myślenia. Drugi etap (“szkolny”) rozegra się między wrześniem i grudniem bieżącego roku.

Uczestnikami turnieju są uczniowie z praskich szkół nr. 30 oraz 127, a także podopieczni Stowarzyszenia ze Świetlicy “Mały Książę”. Spotykają się w szkołach nr. 73 i 127, a także w “Małym Księciu”. Obecnie, w etapie wakacyjnym turnieju, uczestniczy ponad 60 dzieci. Finał planowany jest na 15 grudnia 2014. Na zwycięzców czekają nagrody, a dyplomy są już zaprojektowane.

Kontakt w sprawie Praskiego Turnieju Matematycznego “Wiem więcej, umiem więcej” pod numerem telefonu 503 123 967 lub drogą mailową: stowarzyszenie@otwartedrzwi.pl. Dzieci prosimy o kontakt za pośrednictwem opiekuna.

Plakat: Praski Turniej Matematyczny

Dołącz do nas!