fbpx

Praca – koordynator merytoryczny

21 czerwca 2021 r.

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zatrudni na zastępstwo koordynatora merytorycznego w ramach projektu „Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu” (POWR.04.01.00-00-NI10/18).

Zakres obowiązków:

  1. koordynacja realizacji działań merytorycznych w zakresie zadań SOD, zg. z harmonogramem, w tym: przygotowanie planu pracy, zakresu obowiązków, dokonywanie podziału zadań merytorycznych pomiędzy poszczególnych pracowników merytorycznych, dbałość o terminowość procesów;
  2. wsparcia rodzin i opiekunów OzNI w zakresie organizacji grup wsparcia i zajęć terapeutycznych dla OzNI;
  3. pracy ze społecznościami lokalnymi w zakresie organizacji zajęć edukacyjnych dla młodzieży;
  4. wsparcia w mieszkaniach realizowanych przez koordynatora mieszkania, trenerów usamodzielniania,
  5. psychologa/koordynatora mieszkań, pracownika socjalnego,wsparcia zatrudnienia realizowanego przez Zespół zawodowy, współpracę z podmiotami rynku pracy, diagnozę funkcjonalną zdolności psychofizycznych OzNI, wspólne z OzNI opracowanie IPD;
  6. wdrożenie praktycznych metod weryfikujących predyspozycje i umiejętności OzNI, pomoc w podjęciu zatrudnienia OzNI, wsparcie i monitoring pracy OzNI;
  7. zabezpieczenia prawno-finansowego OzNI, w tym powołanie zesp. prawnego, współpracę z OPS, indywidualne i grupowe szkolenia dla odbiorców Modelu, opracowanie wariantów zabezpieczenia prawno-finansowego OzNI, przygotowanie spersonalizowanych Planów Zabezpieczenia Prawno-Finansowego OzNI;
  8. współpraca z zespołem PIKONI i PIKON-em, asystentami rodziny OzNI, organizatorami społeczności lokalnej;
  9. współpraca ze wszystkimi podmiotami w szczególności: z partnerstwami podmiotów publ. i niepubl. z resortów pomocy społ., zdrowia, edukacji, zatrudnienia, kultury, Warszawskim Forum Inicjatyw Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, OPS-ami, NGO.

Wymagania:

  1. wykształcenie wyższe o profilu społ. (psychologia, socjologia, pedagogika, praca soc. itp.);
  2. min. 2-letnie dośw. w pracy z OzNI (lub z grupą osób objętych Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych w kategorii F00-F99), ich rodzinami i najbliższym otoczeniem.

Wymiar zatrudnienia: 1 etat/umowa o pracę.

Prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego do dnia 30.06.2021r. na adres: m.perkowska@otwartedrzwi.pl. Etapem pierwszym będzie ocena formalna i merytoryczna przesłanych dokumentów. Do drugiego etapu (rozmowa kwalifikacyjna) zaprosimy wybranych w etapie pierwszym, kandydatów / kandydatki.

Do dokumentów aplikacyjnych prosimy dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi mieszczące się na ul. Równej 10/3, 03-418 Warszawa, w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). „Opcjonalnie – „wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotypy-1024x125.png

Projekt „Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu” współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

Informacje dotyczące projektu: Wartość całkowita projektu: 8 658 150,60 zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Priorytet: IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa
Działanie: 4.1 Innowacje społeczne
Okres realizacji projektu: 1 wrzesień 2019 – 31 sierpień 2022 roku
Jednostka realizująca projekt: Miasto Stołeczne Warszawa/Biuro Pomocy i Projektów Społecznych.

Partnerzy i realizatorzy w projekcie:

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, OPS Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, OPS Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, OPS Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, OPS Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo2-1024x106.png