temat-rzeka

Piękny majowy dzień i podwójne święto: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Co dziś robimy? Zapraszamy wszystkich nad Wisłę, gdzie czeka na nas – “Temat: Rzeka…”. 2016.05.05

 "Temat: Rzeka, czyli od niepełnosprawności do godności"

“Temat: Rzeka, czyli od niepełnosprawności do godności”

Święta te obchodzi się niemal w całej Europie. Organizowane są spotkania, eventy i inne wydarzenia zwracające uwagę przede wszystkim na dwie sprawy: niedostosowanie społeczeństwa do życia obok osoby z niepełnosprawnością, skąd wynikają dyskryminacja i nietolerancja, oraz na fakt przynależności do całości społecznej osób niepełnosprawnych. Podnoszone są postulaty prawne i obyczajowe, bowiem w przypadku dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność prawo stoi po stronie osoby niepełnosprawnej, a obyczaje wykluczające są po prostu złą manierą.

Właśnie dlatego Stowarzyszenie zaprasza nad Wisłę pod hasłem “Temat: Rzeka, czyli od niepełnosprawności do godności”. Warto przyjść, aby porozmawiać. Będą z nami osoby ze świata kultury, reprezentujące organizacje i instytucje, oraz oczywiście osoby z niepełnosprawnościami. Proponujemy plenerowe malowanie, a jeśli ktoś z was posiada sztalugę malarską, niech zabierze ją ze sobą. Rysunki, obrazy, szkice stworzone na Wisłą zostaną zaprezentowane szerszej publiczności i zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na realizację programów rehabilitacyjnych w placówkach Stowarzyszenia.

Zapraszamy dziś na wiślaną plażę za Warszawską La Playa Music Bar w godzinach 11-15.

Więcej informacji o Temacie: Rzeka
Dołącz do nas!