EMSA Warszawa 4LIFE

O tym, jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy z nas może kiedyś znaleźć się w sytuacji, w której od jego szybkiej decyzji i umiejętności zależeć będzie uratowanie czyjegoś życia. Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy, aby móc zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz otaczających nas ludzi. Oprócz tego, że udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem moralnym, jest też obowiązkiem prawnym każdego obywatela, z czego może nie każdy zdaje sobie sprawę.

 

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy typu A, Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej gościli studentów ratownictwa medycznego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (Dom Medyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) – EMSA Warszawa 4LIFE.

Każdy z uczestników miał możliwość udziału w szkoleniu z zakresu zasad wykonywania resuscytacji, wzywania pomocy na miejsce wypadku oraz właściwego ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Kurs Pierwszej Pomocy - Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym szkolenie, dzięki Waszemu zaangażowaniu grono osób potrafiących udzielić pomocy w nagłym przypadku znacząco wzrosło.

Dołącz do nas!