4_marysienka_otwarcie_5_edit

Świetlica Środowiskowa z elementami socjoterapii „Marysieńka” na warszawskim Wilanowie prowadzi swoją działalność już od kilku miesięcy, ale musieliśmy czekać do wczoraj (19 maja br.) na oficjalną inaugurację. Przybyli znakomicie goście, na czele z burmistrzem dzielnicy Wilanów, panem Ludwikiem Rakowskim. “Parapetówka na Kolegiackiej” dała okazję do potwierdzenia istotnej funkcji takich placówek w dzielnicy, ale też świetnej zabawy, w której oczywiście dzieci grały główne role. 20.05.2015

Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski

Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski

Kierowniczka Świetlicy "Marysieńka" Katarzyna Niezgodzka

Kierowniczka Świetlicy “Marysieńka” Katarzyna Niezgodzka

Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Otwarte Drzwi Marta Żukowska, witając gości, w szczególności rodziców dzieci i dziękując za przychylność władz Wilanowa, bez których “Marysieńka” nie mogłaby powstać. Katarzyna Niezgodzka, kierowniczka placówki, zaprezentowała to miejsce jako bezpieczne i przyjazne. Zaznaczyła w pełni demokratyczny charakter świetlicy i opowiedziała o programie adresowanym do dzieci, na który składają się zajęcia socjoterapeutyczne, reedukacyjne, logopedyczne, pomoc w odrabiaianu lekcji, wspólne gotowanie i sprzątanie. Ponieważ “Marysieńka” stawia na kreatywność, dzieci uprawiają muzykę, taniec i teatr, często spędzają czas na świeżym powietrzu, przy ognisku lub np. dbając o czystość najbliższej okolicy.

Dzieci przygotowały program artystyczny, zaprezentowały utwory grane na bębnach, a nawet Cupsong, czyli formę muzyczną, w której jako instrumenty wykorzystywane są w bardzo pomysłowy sposób plastikowe kubeczki. Byliśmy świadkami znakomicie przygotowanych piosenek. Weronika, która – jak mówi – znalazła w świetlicy przyjaciół i ani razu nie nudziła się przychodząc na zajęcia, przejmująco zaśpiewała słynny utwór Leonarda Cohena “Hallelujah”, słusznie zbierając gromkie brawa. Weronika, mimo iż dotąd nie uczyła się śpiewu, chce kształcić swoje umiejętności wokalne w świetlicy “Marysieńka”.

Poczęstunek dla gości przygotowała Kuchnia Czerwony Rower.

Na spotkaniu obecni byli: Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów; Artur Buczyński – Wiceburmistrz Wilanowa; Robert Woźniak i Iwona Maciąg – dyrektor i z-ca dyrektora Centrum Kultury Wilanów; Mikołaj Sankowski, Ewelina Jankowska i Anna Zalewska reprezentujący Szkołę Podstawową nr. 261; Katarzyna Potrzebowska – dyrektorka zespołu szkół nr. 123; Marta Bogusławska z Gimnazjum nr. 117; Elżbieta Wdowiak i Małgorzata Kowalewska z Wydziału Spraw Społecznych; Katarzyna Krupowicz-Kuzińska i Kinga Danaburska z OPS Wilanów; przedstawiciele Rotary Club Warszawa; Ken Globerman – prezes Fundacji Startline oraz licznie przybyli rodzice dzieci uczęszczających do Świetlicy Środowiskowej z elementami socjoterapii „Marysieńka.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli razem z nami świętować oficjalne otwarcie miejsca przyjaznego dzieciom i sprzyjającego ich rozwojowi.


Goście tuż przed rozpoczęciem uroczystości

Goście tuż przed rozpoczęciem uroczystości

Występ taneczny dzieci ze  Świetlicy "Marysieńka"

Występ taneczny dzieci ze Świetlicy “Marysieńka”

Dzieci ze świetlicy wygłaszały przemówienia i podziękowania

Dzieci ze świetlicy wygłaszały przemówienia i podziękowania

Dołącz do nas!