Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Konwenty Regionalne odbywają się w kilkunastu miastach całej Polski jako wydarzenia przygotowujące do III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się pod hasłem „Za niezależnym życiem” 25 października 2017 roku w Warszawie.

Podczas Kongresu będziemy dyskutować o nowym systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz wspólnie wypracujemy priorytety dla Strategii na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i założenia dla nowych ustaw wdrażających ten system.

Konwent będzie okazją do zgłoszenia swoich propozycji dotyczących wymienionych powyżej kwestii. Będzie również okazją do spotkania, wymiany poglądów oraz wypracowywania wspólnych postulatów.
Miejsce, w którym odbywać się będzie Mazowiecki Konwent Regionalny, dostępne jest dla osób mających trudności z poruszaniem się. Zapewniamy także tłumacza Polskiego Języka Migowego, pętlę indukcyjną, system FM Symultaniczny Przekaz Tekstowy, wsparcie wolontariuszy.

Udział w Konwencie jest całkowicie bezpłatny – można zgłosić się za pomocą formularza.

Szczegóły oraz aktualne informacje na temat III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie:http://konwencja.org/czego-szukasz-iii-kongres-osob-z-niepelnosprawnosciami-2017/

Z propozycjami założeń do nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ustaw wdrażających ten system można zapoznać się na stronie: http://konwencja.org/konsultacja/zalozenia-dla-projektow-ustaw-dla-nowego-systemu-wsparcia-osob-z-niepelnosprawnosciami/
Istnieje tam możliwość zgłoszenia uwag, postulatów itp.

Mazowiecki Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami -714X357 Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Dołącz do nas!