Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

„Mikołaju – mam dom” oraz „Moja planeta – dom”

12 grudnia o godzinie 15:00 w Centrum Olimpijskim PKOL przy Wybrzeżu Gdyńskim 4 w Warszawie odbyła się uroczystość „Mikołaju – mam dom” oraz finał konkursu literacko-plastycznego „Moja planeta – dom”. Wydarzenie realizowane było w ramach kampanii społecznej „Mam dom” promującej odpowiedzialne rodzicielstwo i pieczę zastępczą, głównie na terenach wiejskich.

Nadrzędnym celem tej kampanii jest udzielanie pomocy dzieciom i wsparcie rodzin podejmujących trud wychowania i przygotowania do godnej dorosłości dzieci, którym z różnych powodów – choć głównie społecznych – zabrakło rodziców. Realizację wszystkich tych działań zawdzięczamy Przyjaciołom i Darczyńcom naszego Stowarzyszenia.

Na wydarzenie tłumnie przybyło ok. 180 osób, w tym prawie 150 dzieci – wychowanków pieczy zastępczej z Mazowsza. Było wielkie święto, zabawy, prezenty i spotkanie z samym Świętym Mikołajem. Wyłonieni zostali również finaliści konkursu „Moja planeta – dom”, w którym dzieci, z pomocą artystów, stworzyły przepiękne komiksy o swoim życiu, swoich domach, o nadziejach, radościach, ale i swoich smutkach. Komiksy zostaną wydane w książkowej formie. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz pod patronatem artystycznym Dziekana Wydziału grafiki ASP w Warszawie prof. Błażeja Ostoi Lniskiego.

Do konkursu zgłoszonych zostało 45 prac, a jury do finały zakwalifikowało 29 z nich oraz podzieliło uczestników na dwie kategorie: młodszą (6-12 lat) oraz starszą (13-18 lat). Laureatami konkursu zostali:

Grupa młodsza
I miejsce Filip Drozdowski, 7 lat, powiat płoński
II miejsce Weronika Chmiel, 11 lat, powiat płoński
III miejsce Oliwia Osiecka, Warszawa

Grupa starsza
I miejsce Sebastian Prałat, Szydłowo, powiat mławski
II miejsce Natalia Tlaga, Halinów, powiat miński
III miejsce Wiktoria Pietrzak, Ostrołęka

Serdecznie gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników. Zapraszamy na fanpejdż konkursu, by zobaczyć niezwykłą galerię zdjęć z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/konkurs.otwartedrzwi/

logotypy

Dołącz do nas!