Kucharz Doskonały

XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Zgłoś udział

Idea

Oficjalnym potwierdzeniem chęci udziału w Konkursie jest wypełnienie i przesłanie KARTY ZGŁOSZENIA najpóźniej do 16 kwietnia 2018 r. włącznie. O zakwalifikowaniu się do Konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Każda zgłaszająca się placówka typuje wśród swoich uczestników dwóch reprezentantów – pełnoletnich osób z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym.

Koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM KONKURSU przed wysłaniem zgłoszenia.

Ideą oraz głównym celem Konkursu jest wyrównywanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Konkurs tworzy skuteczny system współpracy środowisk zaangażowanych w proces rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, wzmacniając jej efektywność i przeciwdziałając wypaleniu zawodowemu terapeutów.

Konkurs aranżuje wyjątkową przestrzeń do dialogu i udowadnia, że pasja może połączyć ze sobą ludzi z pozornie oddalonych od siebie środowisk.

XII edycja - finał

Historia

Zadaniem tegorocznej edycji jest popularyzacja i zapobieganie wykluczaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną w przestrzeni publicznej i mediach. Tegorocznym tematem przewodnim jest tradycyjna kuchnia Polska. W Konkursie udział weźmie sześć trzyosobowych drużyn, a każda z nich złożona będzie z dwóch reprezentantów placówek rehabilitacyjnych z terenu m.st. Warszawy i jednego gościa specjalnego – gwiazdy, przedstawiciela Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej.

Konkurs poprowadzi znana i lubiana aktorka Joanna Brodzik, a odbędzie się on w CENTRUM TECHNIKI KULINARNEJ DORAM przy ul. Racjonalizacji 5, 17 maja 2018 r., w godz. 10:00-14:00.

Ogólnowarszawski Konkurs Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały” to ponad jedenaście lat wspaniałych emocji, zdrowej rywalizacji, wielkiej pasji i zabawy. Sam finał wydarzenia prowadzili dotychczas m.in.: Pascal Brodnicki, Robert Sowa, Zygmunt Chajzer, Katarzyna Klich, Andrea Scarantino, Jarosław Uściński, Piotr Szczygielski, Paweł Loroch czy Joanna Brodzik.

Rokrocznie konkurs staje się coraz bardziej atrakcyjny dla mediów, w szczególności tych branżowych. Pisali i mówili o nas m.in. Polskie Radio, JEMRADIO, KUKBUK, PAPAJA.pl, KUCHARZE.pl, NASZEMIASTO.pl i wielu innych.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Pan Krzysztof Michałkiewicz – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Konkurs współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI

Dołącz do nas!