apteka_sztuki_200

Prezentowana w Aptece Sztuki wystawa “Jutro” daje możliwość odbycia podróży w nieznane – do nieistniejącego światów. Wskrzeszone przez Janusza Sochackiego obrazy sprzed 100 lat niosą ogromny ładunek emocji – czułość, sympatię, troskę, łagodność i miłość. Stare zapisy światła są współcześnie globalne, proste i jak dzieci bezkompromisowe. Wernisaż odbędzie się 1 czerwca 2015 o godz. 18:00. 30.05.2015

Wystawa jest również gratką od strony technicznej i profesjonalnej ponieważ odbitki zostały wykonane w technice oleju, wskrzeszonej po przeszło 100 latach i dostępnej jedynie wąskiemu gronu zapaleńców. Prezentowane fotografie w większości to numery pierwsze w edycjach 25. Format prac 42/57 cm.

Wernisaż organizujemy także z myślą o dzieciach, które przy lodach, lizakach i oranżadzie będą mogły podejrzeć świat swoich rówieśników z poprzedniego stulecia.

janusoch-zapr-net-03

Janusz Sochacki – Urodzony w 1960 roku. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej. Fotografią interesuje się od wczesnych lat młodzieńczych. Do dziś wspomina obraz z dzieciństwa, kiedy ojciec pokazywał jak zbudować kamerę otworkową z pudełka po zapałkach. Ciemnia i jej magia, towarzyszyły mu przez całe dzieciństwo. Obecnie zajmuje się rekonstrukcją obrazów utrwalonych na szklanych negatywach z początku XX wieku. Odtwarza je w technice oleju i gumy. Zrealizował cykle zatytułowane: “Kompania Mścicieli” (prezentowany w Aptece sztuki 2014), “Retro lans”(Art Market Budapest 2104), “Czyjaś ty dziecino jest?”

„Móc spojrzeć ponownie na twarze ludzi, którzy już odeszli w zapomnienie to ciekawe wyzwanie. Fascynujące jest zaglądanie w oczy tym, którzy rodzą się ponownie w moich obrazach, to takie fotograficzne z martwych wstanie”.
Janusz Sochacki

Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa
www.aptekasztuki.eu
Tel: (+48) 22 622 04 21

Dołącz do nas!