gm_ikona_w

Finał IV edycji Giełdy Mocy

22 października był datą wyczekiwaną – ze względu na ogrom przygotowań i działań organizacyjnych, ale także z powodu oczekiwań, jakie wiązaliśmy z IV już edycją Giełdy Mocy. I tym razem hasło wydarzenia: “wyjątkowe spotkanie wyjątkowych kandydatów do pracy z wyjątkowymi pracodawcami” – nie okazało się na wyrost.

Giełda Mocy to autorski projekt Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, promujący zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnościami w odwróconej formule targów pracy. Zapraszamy pracodawców, aby mogli przekonać się o kompetencjach i możliwościach pracowników i beneficjentów Stowarzyszenia, którzy w efekcie znajdują zatrudnienie.

Tegoroczną edycję prowadził dziennikarz Polskiego Radia pan Roman Czejarek. Program IV Giełdy Mocy obejmował:

  • prezentację funkcji trenera pracy,
  • prezentacje doświadczeń firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnością,
  • panel dyskusyjny na temat zatrudnienia osób z niepełnosprawnością,
  • prezentacje video CV kandydatów do pracy,
  • spotkania indywidualne z kandydatami do pracy.

Wśród 38 ośmiu gości pośrednio lub bezpośrednio zainteresowanych tematyką zatrudniania osób z niepełnosprawnościami znaleźli się przedstawiciele firm prywatnych, instytucji i urzędów publicznych, organizacji pozarządowych. Obecni byli przedstawiciele: PFRON, Okręgowego Inspektoratu Pracy, warszawskiego Urzędu Pracy, Urzędu Dzielnicy Ochota, Platformy Integracji Osób Niepełnosprawnych, Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Ochotniczego Hufca Pracy, Zespołu Szkół Specjalnych, Teatru 21. Swoją obecność zaznaczyły także firmy, które już od dawna wiedzą, że zatrudnienie wspomagane to same korzyści: Amrest, Andra, Develey, Leroy Merlin, Mc Donald’s, Sita, Sodexo, Solid Security, Job Impulse.

Program spotkania zawierał wszystko, co należy wiedzieć o zatrudnieniu wspomaganym. Omówiono funkcję trenera pracy, zaprezentowano doświadczenia firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Panel dyskusyjny poświęcony zatrudnieniu wspomaganemu umożliwił szeroką debatę na ten temat. Wreszcie prezentacja video CV 10 kandydatów do pracy oraz – najważniejsze – spotkania indywidualne. Ilość rzeczowych rozmów na temat zatrudnienia jest trudna do oszacowania.

Ten innowacyjny projekt wzbudził oczywiście zainteresowanie mediów. Galeria Apteka Sztuki ZAZ – miejsce wydarzenia – przyjęła dziennikarzy Panoramy i 3 Programu Polskiego Radia. Telewizyjna Panorama wyemituje swój reportaż w najbliższą sobotę lub niedzielę; radiowa Trójka – w poniedziałek o godzinie 18:30.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu i jesteśmy przekonani, że jego wynikiem będzie podjęcie pracy przez kolejne osoby z niepełnosprawnością. Przed nami rozmowy kwalifikacyjne i ważne decyzje zawodowe. Trzymany kciuki za naszych kandydatów.

Giełda Mocy odbywała się pod patronatem Biznes Center Club, GazetaPraca.pl, Monster Polska oraz Urzędu Pracy m.st. Warszawy. Projekt był współfinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Część prezentacyjna

Część prezentacyjna

Najważniejsze: indywidualne rozmowy z kandydatami

Najważniejsze: indywidualne rozmowy z kandydatami

Pracodawcy i osoby odpowiedzialne w Stowarzyszeniu za zatrudnienie

Pracodawcy i osoby odpowiedzialne w Stowarzyszeniu za zatrudnienie

Kandydaci do pracy oraz ich opiekunowie

Kandydaci do pracy oraz ich opiekunowie

Dołącz do nas!