logo MCHT

System wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które od niespełna 20 lat budujemy w Stowarzyszeniu nie wyczerpał jeszcze swojej formuły.

Do naszego modelu wsparcia – dotychczas składającego się z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej, Ośrodka Wsparcia Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych PARTNERZY, Środowiskowego Domu Samopomocy AB, Zakładu Aktywności Zawodowej Galeria Apteka Sztuki – dołączyło wreszcie długo przez nas wyczekiwane Mieszkanie Chronione-Treningowe, które prowadzić będziemy na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.

Mieszkanie, a właściwie „drugi dom” będzie przez okres kilku miesięcy najważniejszym miejscem w życiu 6-tki dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Agnieszka, Joanna, Aleksandra, Emilia, Piotr i Maciej to gospodarze dzisiejszego dnia, którzy stanęli na wysokości zadania: oprowadzali po wnętrzu, udzielali wywiadów mediom, odpowiedzi na wszelkie pytania, dbali by żaden z gości nie wyszedł głodny.

fot. Rafał Motyl.

fot. Rafał Motyl.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i wolontariuszom, którzy przez ostatni czas bardzo aktywnie włączyli się w prace adaptacyjno-porządkowe nowego mieszkania.

Dziękujemy gościom, którzy w tym wyjątkowym dla nas dniu zechcieli być z nami, przedstawicielom Urzędu m.st. Warszawy na czele z panią Hanną Gronkiewicz-Walz – Prezydent m.st. Warszawy, panu Tomaszowi Pactwie – Dyrektorowi Biura Polityki i Projektów Społecznych, pani Marcie Jakubiak Zastępcy Dyrektora Biura Polityki i Projektów Społecznych, pani Agacie Łuzdowskiej – Zastępcy Dyrektora Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, panu Wojciechowi Matyjasiakowi i panu Rafałowi Miastowskiemu – Zastępcom Burmistrza Dzielnicy Ursynów oraz pracownikom wymienionych urzędów.

fot. Rafał Motyl.

fot. Rafał Motyl.

Trzymamy kciuki za nowych mieszkańców, życząc by ten czas był najpełniej przez nich wykorzystany w drodze do samodzielności.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.mcht.otwartedrzwi.pl oraz na Facebook.

Projekt: Zapewnienie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami – mieszkańcom m.st. Warszawy poprzez prowadzenie mieszkań chronionych – treningowy „Życie na swoim” realizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi w okresie 01.07.2016 – 30.11.2018 r. oraz współfinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Dołącz do nas!