Dzisiejsze szkolenie w siedzibie Stowarzyszenia miało na celu przygotowanie kadry streetworkerów do pracy w projekcie „Zmniejszenie skali bezdomności na dworcach kolejowych i ich otoczeniu”, który prowadzimy na warszawskich dworcach kolejowych, częstych miejscach przebywania osób bezdomnych.

Prowadzący szkolenie Mariusz Wojtowicz w pełni wykorzystywał dorobek projektu Gminne Standardy Wychodzenia z Bezdomności, w którym Stowarzyszenie brało bardzo aktywny udział. Finalna publikacja tego obliczonego na dużą skalę przedsięwzięcia, podręcznik zatytułowany po prostu „Model Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności”, trafiła w ręce streetworkerów jako wyprzedzający inne rozwiązania pracy z bezdomnymi efekt wytężonej pracy wielu ekspertów i organizacji z całej Polski.

Szkolenie podejmowało kanon tematów związanych z pracą streetworkera bezdomności: wykluczenie społeczne jako wynik bezdomności, system pomocy osobom bezdomnym, zagadnienia metodyczne, sposób komunikacji z osobą bezdomną, współpraca z innymi podmiotami instytucjonalnymi, bezpieczeństwo, etyczne podstawy tej pracy oraz wiele innych.

Dzisiaj została przeszkolona grupa 10 osób, streetworkerów którzy będą pracować na warszawskich dworcach. Za tydzień kolejne szkolenie w projekcie dla 10 wolontariuszy.

Projekt „Zmniejszenie skali bezdomności…”

street szkolenie1

Szkolenie: sala konferencyjna Stowarzyszenia

 

Dołącz do nas!