Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Organizator konkursu Fundacja Jedyna Taka wspólnie ze współorganizatorem Miasto Stołeczne Warszawa i partnerami projektu zachęca wszystkie kraje do integracji i zgłoszenia swoich przedstawicielek do konkursu Miss Świata na Wózku 2017. Rekrutacja trwa od 20.05 do 20.08.2017r.

Wybory Miss Świata na Wózku 2017 to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego zostanie wybrana najpiękniejsza kobieta na świecie poruszająca się za pomocą wózka inwalidzkiego w myśl zasady „piękno bez barier”.

To pierwszy taki konkurs w historii, dlatego też pragniemy aby Polskę odwiedziło jak najwięcej pięknych kobiet z Europy i innych kontynentów, które będą mogły w pełni zaprezentować swoją urodę, wdzięk i osobowość oraz sławić piękno swojego kraju.

Projekt ma zmieniać wizerunek postrzegania kobiet z niepełnosprawnością, łamać stereotypy, poglądy i walczyć z dyskryminacją kobiet z niepełnosprawnością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Rekrutacja trwa od 20.05 do 20.08.2017r. Po jej zakończeniu i wyłonieniu wszystkich finalistek rozpocznie się słosowanie sms-owe i e-mailowe. Finalistka, która zdobędzie najwięcej głosów na Gali Finałowej Miss Świata na Wózku 2017 otrzyma tytuł Miss Popularności na Wózku 2017

Do konkursu mogą się zgłaszać kobiety mające 18 lat i więcej, poruszające się na co dzień za pomocą wózka inwalidzkiego i posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Taka: 87-720 Ciechocinek ul. Słowackiego 15/2.

Zgłoszenie powinno zawierać: –
– skany odręcznie (!!) podpisanych dokumentów rekrutacyjnych (formularz zgłoszeniowy, oświadczenie o prawdziwości danych osobowych, zgodę na publikację fotografii i zdjęć filmowych, akceptację regulaminu konkursu);
– ksero orzeczenia o niepełnosprawności;
– 2 zdjęcia wysyłane tylko w formie elektronicznej (twarzy oraz całej sylwetki na wózku; w formacie nie mniejszym niż 800 pikseli na dłuższym boku, które zostaną opublikowane na stronach organizatora wyborów i portalach społecznościowych). Zdjęcia nie mogą posiadać podpisów promujących inne działania społeczne lub zarobkowe;
– minimum dwuminutowe i maksimum pięciominutowe nagranie wideo w formacie avi lub mp4 lub mpg lub wmv, na którym kandydatka odpowiada na pytania:
a) Dlaczego właśnie Ty powinnaś zostać pierwszą Miss Świata na Wózku?
b) Jakie działania podjęłabyś jako Miss Świata na Wózku, które Twoim zdaniem zmieniłyby wizerunek osób z niepełnosprawnością?
c) Czy Twoim zdaniem niepełnosprawność jest przeszkodą w realizowaniu się w życiu?
Nagranie nie będzie nigdzie udostępniane i pozostanie wyłącznie do wglądu Fundacji Jedyna Taka.

plakat-pl

Dołącz do nas!