Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Jesteśmy znani z nietypowych sposobów zbierania środków na pomoc swoim podopiecznym – przede wszystkim osobom w kryzysie bezdomności, osobom z niepełnosprawnością oraz dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. W lecie 2016 r. otworzyliśmy Kuchnię Czerwony Rower – tanią jadłodajnię, z której dochód przeznaczany jest na naszą działalność, teraz uruchomiliśmy pracownię ceramiczną Lepię.to.

Zasady są proste: przychodzisz, dostajesz do rąk glinę i lepisz przedmiot jaki sobie wymarzyłeś. Nie musisz nic umieć, obecny na miejscu instruktor pomoże ci niezależnie od tego czy chcesz wykonać płaską ozdobę, czy naczynie na kole garncarskim. Kiedy przedmiot jest gotowy, zostawiasz go w pracowni, instruktor zajmie się jego wypaleniem w piecu. Wrócisz po kilku dniach, by dokończyć pracę zdobiąc swoje dzieło kolorowymi szkliwami, które dostaniesz do dyspozycji.

Godzina korzystania z pracowni kosztuje 30 zł (dzieci – 20 zł). Cena dla grup powyżej pięciu osób to 15 zł (dzieci – 10 zł). Na wykonanie jednej średnio skomplikowanej rzeczy zarezerwuj sobie trzy godziny.

Uwaga! Zabawa przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które nie boją się ubrudzić sobie rąk.

Praca z gliną jest zajęciem bardzo uspokajającym, ze względu na łagodną stymulację zakończeń nerwowych w dłoniach. Możesz więc zarazem zrelaksować się, wykonać niepowtarzalny przedmiot dla siebie lub dla kogoś i, oczywiście pomóc potrzebującym, bo dochód z pracowni wspomaga działalność Stowarzyszenia. A po zakończonej twórczej pracy i umyciu rąk zapraszamy na świetny, tani obiad do Kuchni Czerwony Rower.

Rezerwacje i więcej informacji: Przemysław Nicewicz, tel. 696 197 394,
e-mail.: p.nicewicz@otwartedrzwi.pl, www.facebook.com/pracownia.lepie.to

17554460_303961693354197_232100098508969576_n

Dołącz do nas!