IDZE

Lea Fürst, stażystka z Francji, wolontariuszka w ramach współpracy z Instytutem dla Zjednoczonej Europy, trafiła do Stowarzyszenia jako stażystka za pośrednictwem francuskiej organizacji Itinéraire International. Lea opowiedziała nam o bezdomności w jej kraju.

Pani Lea spędziła w Polsce miesiąc, pracując w różnych ośrodkach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. WTZ były jej pierwszą placówką. „Bardzo mi się tu podoba, zajęcia są bardzo ciekawe, a Uczestnicy bardzo serdeczni. Praca z wami była dla mnie bardzo cennym doświadczeniem”, powiedziała Pani Lea.

SONY DSC

Lea Fürst: Bezdomność w moim kraju jest poważnym problemem. Jest wiele osób bezdomnych, zwłaszcza w dużych miastach. W ostatnich latach ich liczba bardzo wzrosła. Niestety, nie da więc rady wszystkim pomóc. Największą organizacją, która wspiera osoby bezdomne, jest Czerwony Krzyż. Mamy noclegownie, schroniska, hostele, miejsca rozdające jedzenie i odzież. Osoby bezdomne mogą zazwyczaj przebywać w schroniskach tylko około 3 miesiące. Sami bezdomni wspierają się nawzajem. Często trudno ich rozpoznać, bo mają czyste ubrania. We Francji, podobnie jak w Polsce, mamy streetworkerów.

Dołącz do nas!