turniej-logo

19 grudnia 2014 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się Finał Praskiego Turnieju Matematycznego. Turniej trwał od 1 lipca do 18 grudnia. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z dzielnicy Praga Północ. 9.01.2015

Zajęcia odbywały się w placówkach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi oraz Fundacji „Arki”. Prowadzili je matematycy, nauczyciele warszawskich szkół.

W projekcie uczestniczyło 117 uczniów. Celem realizacji Turnieju było zachęcenie dzieci do nauki matematyki, zgłębiania wiedzy i zmiany postaw. Stało się to możliwe dzięki ciekawym i niekonwencjonalnym metodom prowadzenia zajęć oraz cennym nagrodom.

W Finale Praskiego Turnieju Matematycznego wzięło udział 57 uczniów. Egzamin składał się z dwóch etapów:

1. Testu – pracy indywidualnej
2. Show – pracy grupowej

Zwycięzcami Turnieju w dwóch grupach wiekowych zostali:
I miejsca – Aleksandra Kryślak, Dawid Pergół
II miejsca – Dominika Rogalska, Dominik Śledź
III miejsca – Małgosia Skorupa, Jacek Lech.

Cenne nagrody dla laureatów to: notebooki, tablety oraz gry edukacyjne. Dodatkowo wyróżniono i nagrodzono dyplomami oraz nagrodami – w postaci czytników e-book i MP4 palyer – 13 uczestników Turnieju za wyjątkowe zaangażowanie i sumienność.
Swoją wiedzę matematyczną mogły zweryfikować również dzieci i ich rodzice na widowni. Nagrodami dla zwycięzców były cenne gry edukacyjne.

Finał Turnieju, to nie był tylko sprawdzian wiedzy i podsumowanie sześciomiesięcznej pracy ale również zabawa i świętowanie dla 120 dzieci. Czas tuż przed Bożym Narodzeniem sprawił, że wszystko tego wieczoru działo się w otoczeniu choinek, światełek i kolęd. Przybył również Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami.

 

Dołącz do nas!