WHOLogo_ikona

Dzień Zdrowia Psychicznego w ŚDS

Z okazji ustanowionego przez WHO i przypadającego na 10 października Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, wczoraj w Środowiskowym Domu Samopomocy na Wilanowie miało miejsce spotkanie, na które przybyli przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wilanów, instytucji pomocowych i kulturalnych, uczniowie gimnazjum i liceum w Wilanowie oraz uczestnicy ŚDS wraz z osobami towarzyszącymi.

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest „Życie ze schizofrenią”, dlatego WHO zapowiedziało „koncentrację na działaniach zmierzających do zapewnienia jak najlepszych warunków życia dla osób dotkniętych schizofrenią”.

Program uroczystości w Środowiskowym Domu Samopomocy zawierał powitanie gości przez kierownik ośrodka, prezentację o funkcjonujących w społeczeństwie stereotypach na temat chorób psychicznych, a następnie warsztaty psychologiczne, plastyczne, pantomimiczne.

Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego „Tacy sami, zburzmy mury między nami”. Pierwszą nagrodę zdobyła uczennica 3 klasy liceum XXXVIII w Warszawie, II miejsce uczennica gimnazjum nr 116 w Warszawie a III miejsce pani Barbara – uczestniczka naszego ŚDS. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów wspólnej pracy i podjętej idei integracji społecznej osób chorych psychicznie.

Głównym celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego i motywowanie do podejmowania działań na rzecz zdrowia psychicznego.

Kierowniczka ŚDS wita zgromadzonych gości

Kierowniczka ŚDS Marta Żukowska wita zgromadzonych gości

 

Prelekcja psychologiczna o zdrowiu psychicznym

Prelekcja psychologiczna o zdrowiu psychicznym

Dołącz do nas!