Warszawa, środa, 25 kwietnia 2018 r.

---
---

Projekt Mural i nagroda Mieszkańców S3KTOR 2017!

Dzięki wsparciu wielu z Was, mieliśmy możliwość odnowienia elewacji budynku naszego Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością na warszawskiej Ochocie.

Teraz stoimy przed szansą zdobycia wyjątkowej nagrody w konkursie S3KTOR 2017. W głosowaniu Mieszkańców należy wybrać jedną inicjatywę – nasz PROJEKT MURAL znajdziecie w kategorii AKTYWIZUJĄCY.

LINK DO GŁOSOWANIA -> http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor2017/index.php

Liczymy na Wasze głosy, a poniżej przedstawiamy film wyjaśniający realizację tego działania!

---
MIGOWY KRS - FILM

Koło Fortuny toczy się dla Stowarzyszenia!

W świątecznym wydaniu popularnego turnieju „Koło Fortuny” TVP2 można było zobaczyć zmagania gwiazd w grze o duże pieniądze. Joanna Brodzik, Norbert Kaczorowski i Małgorzata Sadowska walczyli o główną nagrodę, która miała zostać przekazana na cele charytatywne.

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że gwiazdy serialu „Pensjonat nad rozlewiskiem” pod kierownictwem Joanny Brodzik, zdecydowały się przekazać wygraną w wysokości 37 600 zł na rzecz naszej organizacji. Pani Joasiu, pani Małgorzato i panie Norbercie – jesteście N-I-E-Z-A-S-T-Ą-P-I-E-N-I! Dziękujemy w imieniu wszystkich osób związanych z naszą organizacją. To dla nas ogromna radość!

---

Kucharz Doskonały XII

Wielkimi krokami zbliża się do nas XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a nadrzędnym jego celem jest poprawa wizerunku i wyrównywanie szans społecznych.

Pierwszy raz w historii „Kucharza Doskonałego” w kulinarne szranki staną również popularni i uwielbiani przez publiczność artyści z Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej z Rafałem Mroczkiem na czele. Finał konkursu poprowadzi Joanna Brodzik.

Wydarzenie „Kucharz Doskonały” jest jednym z flagowych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Partnerami, bez którego „Kucharz Doskonały” nie mógłby się odbyć w tym roku są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, Kitle.pl, Develey Polska, Fundacja MEDICOVER, SELGROS cash & carry, TransGourmet oraz ZSG im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

Imprezę patronatem medialnym objęli: telewizja Kuchnia+, Radio RDC, Radio Kampus, Przegląd Gastronomiczny i Akademia Kulinarna.

Pan Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, objął Konkurs patronatem honorowym. „Kucharz Doskonały” współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

---

Panie Spóźnialski, przekaż 1% na Stowarzyszenie!

Pamiętaj o czymś niezwykle ważnym: Twój 1% poprawi sytuację osób wykluczonych społecznie. Niestety ich codzienność często bywa dramatyczną walką o podstawowe prawa człowieka. O siebie i swoich najbliższych; o posiłek, o ubranie, o prąd; o godność, o dumę, o poczucie własnej wartości, o życie.

Przekazując odpis 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia nie pozostajesz obojętny. I właśnie za to Ci DZIĘKUJEMY.

Dlaczego my?

Działamy już ponad 21 lat, w tym czasie z naszej pomocy i wsparcia w różnej formie skorzystało ponad 70 tysięcy osób: bezrobotnych, bezdomnych, z niepełnosprawnościami, a także dzieci i młodzież. Dla tych grup prowadzimy 15 ośrodków.

Realizujemy programy w obszarze: aktywizacji zawodowej, rehabilitacji społecznej, wychodzenia z bezdomności, resocjalizacji, promocji sztuki i edukacji kulturalnej. Świadczymy poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne, zawodowe, prawne, pomoc socjalną, szkolenia i kursy zawodowe, organizujemy turnusy rehabilitacyjne, kampanie społeczne, konkursy itd.

Współpracując z administracją państwową i prywatnymi firmami pomagamy zapobiegać wykluczeniu społecznemu.

Jedna złotówka zainwestowana w naszą pracę to dla nas wartość bezcenna – dziękujemy!

PS: To proste. Kliknij w banner, albo >TUTAJ< i już - rozliczasz się!

---

Apel WTZ!

Niestety, finansowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej od wielu lat nie ulega zmianie. Dołączamy zatem do apelu wystosowanego przez Ogólnopolskie Forum WTZ. Poniżej przedstawiamy treść pisma wysłanego do Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego.

---

Designer Outlet Warszawa, Lidia Kalita i marzenie Marka w realizacji!

Na początku kwietnia br., Designer Outlet Warszawa i Lidia Kalita rozpoczęli  „Szalony Weekend”, podczas którego podjęto próbę pobicia rekordu polski w zbieraniu długopisów – wszystko to dla bohatera kampanii Marzenia Mają Kolor, Pana Marka.

Wszyscy zainteresowani mogli przynieść do Strefy Pop-up Lidii Kality długopisy – czarne, niebieskie, tęczowe i wszystkie inne! Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy prawie dwa tysiące długopisów. Niestety rekordu nie udało się pobić, ale Pan Marek będzie wniebowzięty, gdy dowie się o efektach… kolejne marzenie spełnione! :)

Ogromnie dziękujemy, jesteście rewelacyjni!

---
---