Warszawa, środa, 14 marca 2018 r.

---
---

Charytatywna wystawa i aukcja

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do obcowania z wyjątkową sztuką. Prace nad nią trwały miesiącami, a ich pierwotną ideą jest przyroda i wszystko co się z nią wiąże. W drugiej grupie prac osoby doświadczające zaburzeń psychicznych przenieśli na prasę swoje doświadczenia z podróży; są to krajobrazy, widoki z różnych perspektyw, a także uchwycone wspomnienia, zarówno z podróży egzotycznych, jak i tych niedalekich, intymnych wypadów z najbliższymi.

Możliwość zaprezentowania tych prac dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Typu A jest niezwykle ważna, wzruszająca i motywująca do dalszej pracy i rehabilitacji. Dla Was jest to szansa „dotknięcia” niezwykłej wrażliwości i unikatowych emocji, spotkanie ze światem, który choć może wydawać się obcy – jest nam przecież niezwykle bliski, wręcz sąsiedzki.

Ponadto, w programie zaplanowany jest również wyjątkowy, niepowtarzalny koncert w wykonaniu beneficjentów Środowiskowego Domu Samopomocy Typu A pod przewodnictwem muzykoterapeuty Neli Brzezińskiej. Serdecznie zapraszamy!

Aukcja odbędzie się 24 marca w Galerii Dzwonnica przy Kościele św. Anny, ul. Kolegiacka 1 w Warszawie. Wystawa zaś jest już dostępna do oglądania. Wszystkie środki z aukcji przekazane zostaną na rzecz rozwoju pracowni grafiki warsztatowej Środowiskowego Domu Samopomocy Typu A.

---
MIGOWY KRS - FILM

XXII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie

W piątek, 9 marca, rozpoczęły się XXII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Tegoroczna paraolimpiada jest największą dotychczas, bo udział weźmie aż 570 sportowców z 49 krajów. Po raz pierwszy w historii wystąpią zawodnicy z Korei Północnej, Gruzji i Tadżykistanu, zaś 30 Rosjan (których to reprezentacja została zawieszona przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski) wystąpi w pod olimpijską flagą.

Polskę reprezentuje ośmiu sportowców: Iweta Faron (narciarka biegowa), Piotr Garbowski (narciarz biegowy, przewodnik Jakub Twardowski), Maciej Krężel (alpejczyk, przewodniczka Anna Ogarzyńska), Igor Sikorski (alpejczyk, aktualny wicemistrz świata w slalomie), Łukasz Kubica (narciarz biegowy, przewodnik Wojciech Suchwałko), Kamil Rosiek (narciarz biegowy), Witold Skupień (narciarz biegowy, wicemistrz świata w sprincie stylem dowolnym) i Wojciech Taraba (parasnowboardzista).

Koniecznie należy wspomnieć, że Igor Sikorski już zdążył wywalczyć dla Polski pierwszy medal – zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie – serdecznie gratulujemy!

---

Stypendium im. Bogny Olszewskiej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacja Nieograniczona wraz z przedstawicielami i przedstawicielkami warszawskich organizacji zajmujących się udostępnianiem kultury oraz pracą na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, podczas burzliwych obrad wybrały kandydata na 3-miesięczne stypendium im. Bogny Olszewskiej.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią kapituły i podzielić się naszym spojrzeniem. Wybór spośród tylu aktywnych młodych osób był nie lada wyzwaniem! Wygrał Rafał Lis z Lublina – działający na rzecz dostępności sztuki. Już niedługo będzie miał okazję odwiedzić nasze pracownie, by na podstawie obserwacji opracować swój własny projekt w ramach Muzeum Dostępnego.

---

Warsztaty kulinarne Go Cook

7 marca br. silna grupa adeptów sztuki kulinarnej z Ośrodka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością PARTNERZY ukończyła kurs kulinarny I stopnia w Go Cook! Gratulujemy rewelacyjnych wyników oraz mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności i doświadczenia zaowocują znalezieniem wymarzonej pracy. Dziękujemy Akademii Kulinarnej Go Cook za świetną organizację oraz personalnie instruktorowi Panu Pawłowi za poświęcony czas i dzielenie się swoją wiedzą.

---

Zbliża się kolejny Kucharz Doskonały!

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Kulinarnego dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Kucharz Doskonały. Znamy już datę i miejsce finału, który odbędzie się 17 maja 2018 roku w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5.

Tegoroczna edycja niesie ze sobą niezwykle intrygujące zmiany, zarówno w formule jak i regulaminie, jednak na ten moment nie możemy zdradzić więcej szczegółów. Śledźcie uważnie fanpage Kucharza, by być na czasie z informacjami!

https://www.facebook.com/konkurskucharzdoskonaly/

 

---
---