Warszawa, środa, 13 września 2017 r.

---
---

Marzenia Mają Kolor

Marzenia Mają Kolor to projekt, który powstał z myślą o osobach borykających się z problemem społecznego wykluczenia. Osoby z niepełnosprawnościami, ludzie doświadczający bezdomności oraz dzieci i młodzież ze środowisk dysfunkcyjnych zaproszeni zostaną do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej, wykonanej przez uznanych w środowisku fotografów. Dominującym motywem fotografii będzie kolor – indywidualny, wyjątkowy, dopasowany do każdego bohatera i ściśle związany z jego marzeniami. 

Po sesji zdjęciowej, która zobrazuje – z uniwersalnego punktu widzenia – kolorowe marzenia dwunastu bohaterów, wyłonionych podczas castingu, spróbujemy je urzeczywistnić. Jak? Za pośrednictwem zbiórek finansowych prowadzonych na platformie crowdfundingowej. 

Ponadto w ramach projektu planowane jest zorganizowanie plenerowej wystawy zdjęć bohaterów kampanii, wydanie albumu i kalendarza oraz wyprodukowanie filmu dokumentującego przebieg sesji zdjęciowych.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”.

www.marzeniamajakolor.pl

www.facebook.com/marzeniamajakolor

---

Fundacja Medicover

Między 23 a 26 sierpnia nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Równej 10/3 odwiedzili ludzie pełni pasji, radości i pozytywnej energii. Wolontariusze z Fundacji Medicover przybyli, by wesprzeć prace remontowe – szpachlowali, gipsowali, wymieniali listwy, kupili podstawowe wyposażenie. Co najważniejsze – nie była to byle fuszerka, tylko profesjonalna, fachowa i dokładna praca, z której efektów beneficjenci i pracownicy WTZ-ów będą korzystać przez długie lata!

To była wielka przyjemność Was gościć i mamy szczerą nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! POZDRO! :)

---
MIGOWY KRS - FILM

VIII OFIP - jedność w różnorodności

W 1996 roku przedstawiciele i przedstawicielki organizacji społecznych uczestniczący w pierwszym Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych przyjęli wspólny Manifest, w którym – uznając zaangażowanie obywateli w życie społeczne za podstawę dojrzałej demokracji – zadeklarowali chęć przejęcia części odpowiedzialności za Polskę i gotowość współpracy na rzecz wspólnego dobra z administracją publiczną, biznesem, mediami i partiami politycznymi w oparciu o zasady partnerstwa i poszanowania wzajemnej odrębności.

Dziś, 20 lat od tamtego wydarzenia, wracamy do tego dokumentu, by przypomnieć jego przesłanie, przywołać i ponownie zdefiniować wartości i zasady, na których opiera się i do których odwołuje się ruch organizacji pozarządowych.

Na zakończenie VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych uczestnicy i uczestniczki przyjęli deklarację, którą teraz i Ty możesz podpisać on-line. Zachęcamy do zapoznania się z nią i złożenia podpisu:

PETYCJA

---

Warsaw by Art 2017

Pod tą nazwą kryje się to cykliczne wydarzenie kulturalne, odbywające się w stolicy, organizowane z potrzeby solidarności osób i instytucji działających na rynku sztuki. W dniach 22-24 września 2017 roku wybrane galerie otwarte będę w godzinach 11:00-21:00, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami, a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów, dyskusje panelowe. 

Odwiedzający otrzymają folder z opisem wszystkich prezentowanych wystaw oraz mapą, która ułatwi dotarcie do kolejnego miejsca Warsaw by Art. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii Apteka Sztuki – Zakładu Aktywności Zawodowej, mieszczącego się przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie.

www.aptekasztuki.eu

---

Społecznik Roku 2017 tygodnika Newsweek Polska

Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację POMOC SPOŁECZNA SOS w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Celem konkursu jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w podejmowaniu różnych społecznych wyzwań, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.

Jak zgłosić kandydata na Społecznika Roku Newsweeka? 

Wejdź tutaj:

http://www.newsweek.pl/spolecznik-roku,2139,t.html

---

Konkurs na komiks

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież – wychowanków pieczy zastępczej – do udziału w komiksowym konkursie plastycznym pt. MOJA PLANETA – DOM. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem honorowym pana Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka.

Tematem konkursu jest przedstawienie własnej lub wymyślonej historii z puentą. Miejscem akcji jest „dom”, słowo o znaczeniu umownym: bezpieczne, wymarzone, dalekie – jeszcze nie zdobyte lub zwyczajne z jego wadami i zaletami. Bohater/bohaterowie komiksu przedstawiają ważne przeżycia i wydarzenia, relacje z rodziną, przyjaciółmi, szkołą. Dzielą się swoimi radościami, marzeniami i problemami.

Więcej informacji:

http://otwartedrzwi.pl/konkurs-komiks/

---

Katalog Kartek Bożonarodzeniowych

Z wielką dumą prezentujemy Państwu ofertę na kartki okolicznościowe, w tym wypadku bożonarodzeniowe, przygotowane ręcznie przez uczestników ośrodków rehabilitacyjnych naszego Stowarzyszenia. Kupując je wspierasz naszą działalność, a Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

>> ZOBACZ OFERTĘ <<

Zamówienia:

Wiktoria Rutkowska , e-mail: w.rutkowska@otwartedrzwi.pl, tel: 22 619 07 04

Wystawiamy faktury VAT. Istnieje możliwość stworzenia kartki według Państwa indywidualnego projektu lub dodanie wybranego elementu (np. nazwy firmy, loga).

Zapraszamy do współpracy! :)

---

ANTERIS - innowacyjne nieruchomości, które pomagają!

Nasza organizacja w dużej mierze opiera się na pomocy Przyjaciół, Partnerów i Darczyńców, bez których nie moglibyśmy wesprzeć prawie 80 tys. osób w ich walce z wykluczeniem społecznym. Działania firmy ANTERIS są dla nas nieocenione, profesjonalne i odpowiedzialne - za to właśnie serdecznie dziękujemy!

Czym zajmuje się ANTERIS?

To innowacyjny projekt na rynku nieruchomości. Pozostając od lat w branży budowlanej, poznali szeroką gamę potrzeb Polaków planujących zakup mieszkania. Wiedzą, jak ważne są to decyzje dla każdego z nas - tutaj pojawia się misja marki Anteris. Budują zupełnie nową jakość, kierując się nowoczesnością, sprawdzonymi technologiami i komfortem Klientów. Inwestycje Anteris powstają ze szczególnym zaangażowaniem, doborem materiałów i troską - jak do własnego domu. Jakością zdobywają zaufanie Klientów - to najwyższa wartość tej spółki.

Dowiedz się więcej na: 

www.anteris.waw.pl

---
---