Warszawa, piątek, 2 czerwca 2017

---
---

Kucharz Doskonały XI

XI edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Kulinarnego dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały” dobiegła końca! Udało się wyłonić zwycięzców, rozdać wspaniałe nagrody, ale przede wszystkim przygotować przepyszne dania, z których Jury było bardzo zadowolone. Wielka radość, pot i łzy – emocjom nie było końca! Kto zwyciężył? Wejdź na naszą stronę internetową i przeczytaj: http://otwartedrzwi.pl/13164/#more-13164

Dziękujemy Patronom Medialnym: Przegląd Gastronomiczny, KUKBUK, NewsGastro.pl, Radio Kampus, Poradnik Restauratora i Akademia Kulinarna.

Dziękujemy Krzysztofowi Michałkiewiczowi, pełnomocnikowi rządu ds. osób niepełnosprawnych, których Patronatem Honorowym objął nasze wydarzenie.

Dziękujemy Partnerom: Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Zepter International Polska, Kitle.pl, Transgourmet, Selgros Cash&Carry, Rynek Hurtowy Bronisze, Urząd m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, Wydawnictwo Bellona, Fundacja Medicover, Akademia Kulinarna Zjedz Buraków Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!

Dziękujemy Jury w składzie Piotr Szczygielski, Łukasz Konik, Roman Papieski i Jacek Schliske.

Dziękujemy niezawodnym wolontariuszom z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk. L. Lisa-Kuli.

Bez Was nie udało by się zorganizować tak rewelacyjnej imprezy. Jesteście niezastąpieni.

W ciągu kilku najbliższych dni na stronie www.otwartedrzwi.pl oraz na fanpejdżu Kucharza Doskonałego (https://www.facebook.com/KucharzDoskonaly2017) pojawi się film relacjonujący nasz konkurs. Zapraszamy do śledzenia!

---

Fundacja ING Dzieciom i Mały Książę

Czas naszych podopiecznych ze świetlicy „Mały Książę” płynie niezwykle szybko i aktywnie dzięki wsparciu Fundacji ING Dzieciom. Nasi najmłodsi beneficjenci biorą udział w warsztatach żywieniowych, ćwiczą boks w Fenix Fight Club i przygotowują się do turnieju piłkarskiego „Serduszko Cup”, który odbędzie się 4 czerwca. Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom – jesteście świetni!!!

Warto przy tej okazji wspomnieć, że ING Bank Śląski otrzymał w ostatnim czasie piękne wyróżnienia – w rankingu #ZłotyBankier oceniony został jako Bank Wrażliwy Społecznie oraz zajął 3. miejsce w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm, który jest największym zestawieniem spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Gratulujemy!

---
MIGOWY KRS - FILM

Goście z Holandii

30 maja gościliśmy w naszym Stowarzyszeniu delegację przedstawicieli holenderskiego UWV, odpowiednika polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Delegacja była żywo zainteresowana zagadnieniami zatrudnienia wspomaganego, aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności wsparciem i projektami realizowanymi przez organizacje zawodowe. W dyskusji padły również tematy ściśle związane z gotowością pracodawców do zapewnienia miejsc pracy osobom z niepełnosprawnościami, możliwości ich długofalowego zatrudnienia, a także gotowości samych osób potrzebujących do podjęcia pracy. Delegacji towarzyszyła Pani Urszula Kozłowska, Doradca ds. Polityki Migracyjnej i Spraw Społecznych Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Prezentację i dyskusję poprowadzili specjaliści z Zespołu Zawodowego Stowarzyszenia Otwarte Drzwi oraz dwójka edukatorów społecznych z projektu SIŁA WOLI.

---

Niezawodni wolontariusza z SIEMENS

Czteroosobowa ekipa wolontariuszy z firmy SIEMENS odwiedziła niedawno nasz Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością przy ul. Skorochód-Majewskiego 34. Po co? Cel był, jak zawsze, szczytny - nadszedł czas dodać trochę kolorów do ogrodu przylegającego do Ośrodka! Nowe krzewy, kwiaty i drzewka – a to dopiero początek kolorowych zmian w tym Ośrodku i jego okolicy. Wolontariusze jak zawsze byli niezastąpieni, a ciężka praca w ogrodzie okazała się naprawdę niezłą frajdą. Poczucie, że w wielkim świecie są osoby, które chcą nam pomóc z potrzeby serca, nie oczekując niczego w zamian jest bezcenne i dodaje nam wszystkim sił do dalszych działań. Dziękujemy!

---

Gotowi do pracy

Przed nami kolejne warsztaty z zakresu kompetencji społecznych i aktywności zawodowej realizowane w ramach projektu „Zauważ – Zatrudnij – Zyskaj”, czyli projektu zatrudnienia wspomaganego osób z zaburzeniami psychicznymi współfinansowanego ze środków PFRON, z których co najmniej 30 zostanie wprowadzanych na otwarty rynek pracy z zastosowaniem metody zatrudnienia wspomaganego. Dziękujemy za zaufanie i trzymamy kciuki za sukces samych zainteresowanych! :)

---

XXIII Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

3 czerwca 2017 roku na stadionie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 już po raz kolejny odbędą się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. To prawdziwe święto sportu – co roku na stadion przy ul. Łabiszyńskiej  przybywa ponad 300 młodych uczestników z całej Warszawy i okolic, by walczyć o złote medale, zarówno przeciwko konkurencji, jak i wbrew własnym trudnościom. Kto w tym roku zdominuje podium w dwunastu różnych konkurencjach? Wszystko okaże się już w sobotę. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi kolejny rok z rzędu jest dumnym współorganizatorem tego wydarzenia. 

---

Kuchnia Czerwony Rower i Galeria Apteka Sztuki wyróżnione!

Poznaliśmy już laureatów Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2017! Konkurs organizowany po raz drugi przez Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej realizowany jest w ramach projektu „Koordynacja ekonomii społecznej na Mazowszu” i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX - Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.3 „Rozwój ekonomii społecznej”. Celem konkursu jest wyróżnienie podmiotów ekonomii społecznej, które dostarczają dobrej jakości produktów oraz usług publicznych oraz działają na rzecz rozwoju lokalnego, przywracając tym samym - godność i niezależność ekonomiczną ludziom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Do udziału zgłoszonych zostało 26 podmiotów i 5 osób/instytucji z otoczenia ekonomii społecznej. Wśród wyróżnionych znalazły się również i nasze podmioty: Kuchnia Czerwony Rower oraz Zakład Aktywności Zawodowej Galeria Apteka Sztuki. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za wyróżnienie!

---
---