Warszawa, 23.02.2017 r., czwartek

---
---
1procent - STOWARZYSZENIE OTWARTE DRZWI

Przekaż nam swój 1% podatku!

KRS 00000 800 10

W tym roku ostateczny termin rozliczenia podatkowego upływa 2 maja. My już dziś pragniemy przedstawić Państwu trzy silne argumenty, dlaczego to właśnie nam warto przekazać swój 1% podatku.

1) Istniejemy ponad 21 lat na rynku NGO, i przez cały okres naszej działalności wsparliśmy już 80 000 (słownie: osiemdziesiąt  tysięcy!) osób borykających się z problemem wykluczenia społecznego! Stowarzyszenie Otwarte Drzwi spośród innych organizacji pozarządowych wyróżnia przede wszystkim niezwykle wysoka efektywność wsparcia, która osiąga wskaźnik ok. 80%!

2) Nasze Stowarzyszenie prowadzi 15 ośrodków rehabilitacyjno-reedukacyjnych dla różnych grup społecznych - osób bezdomnych, osób z niepełnosprawnością, osób chorujących psychicznie, osób bezrobotnych, osób ubogich oraz dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych. Ponadto staramy się "sami na siebie" zarobić naszą społeczną Kuchnią Czerwony Rower!

3) Wyróżnia nas innowacyjność, dzięki której realizujemy szereg projektów współfinansowanych przez instytucje rządowe, samorządowe i gospodarcze. Dla zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego działań programowych od wielu lat systematycznie współpracuje z wieloma podmiotami: warszawskimi uczelniami, głównie Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Akademią Pedagogiki Specjalnej, m.in. zapewniając staże i praktyki dla studentów. 

Zachęcamy do pobrania formularza PIT-37 z już wypełnionym polem dot. przekazania 1%:

DZIĘKUJEMY! :)

---

Wolontariusze z Fundacji LaCaixa w Marysieńce!

Nasza współpraca z Fundacją LaCaixa obejmuje kolejne etapy działań. Tym razem wolontariusze z Fundacji odwiedzili dzieci ze Świetlicy Marysieńka, by potem zabrać je na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Tam wspólnie obejrzeli spektakl "Na skrzydłach marzeń", będący niezwykła przygodą nauki i historii lotnictwa, zrealizowaną w studio filmowym Niebo Kopernika.

Wszyscy byli zachwyceni wyjściem i mają nadzieję na rychły powrót mega-wolontariuszy!

Pamiętaj, że Twoja firma również może zaangażować się w wolontariat pracowniczy, który jest świetną okazją do integracji. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas: k.wilczynska@otwartedrzwi.pl / j.grotowski@otwartedrzwi.pl

Dziękujemy, LaCaixa!

---

Floral Academy w MCHT "Życie na swoim"

"Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce rozkwitnie".

Mieszkańcy MCHT "Życie na swoim" wzięli udział w warsztatach florystycznych prowadzonych przez Floral Academy.

Dla tych, którzy poszukują innowacyjnych i elitarnych rozwiązań edukacyjnych to świetna propozycja. Floral Academy, jak sami o sobie piszą, otwierają nowy rozdział w polskiej edukacji florystycznej. To zupełnie nowe, wizjonerskie podejście do nauki florystyki, które w połączeniu z międzynarodową praktyką stwarza nowe możliwości rozwoju dla polskich studentów.

Z całym przekonaniem rekomendujemy i zachęcamy do korzystania z oferty tej akademii.

www.floralacademy.pl

https://www.facebook.com/floralacademypl/

---

Wystawa Prehistorycznych Bestii

Wszystkich: i tych małych, i dużych, serdecznie zapraszamy do odkrycia najbardziej niezwykłych zwierząt, jakie żyły na Ziemi! Wystawa Prehistorycznych Bestii trwa do 12 marca 2017 roku, a można zobaczyć ją na warszawskim Żoliborzu, w Parku Żeromskiego, dokładnie w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. 

W trakcie zwiedzania do dyspozycji wiele dodatkowych atrakcji m.in. Giełda Minerałów, dział z biżuterią z naturalnych kamieni, a dla najmłodszych "Wykopaliska Minerałów". 

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi jest dumnym partnerem Wystawy Prehistorycznych Bestii.

Zapraszamy!

---

Szkolimy się!

Niezależnie od swojej wielkości, zakresu działań i zasięgu terytorialnego, każda organizacja pozarządowa realizując swoje zadania statutowe posiada dane osobowe, również wrażliwe, które muszą być odpowiednio chronione. W związku z powyższym pracownicy naszego Stowarzyszenia wzięli udział w szkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (www.frso.pl).

---
---
---