Warszawa, 25.01.2017 r., środa

---
---

Umowa o współpracy z AIESEC

AIESEC to organizacja, której misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. W ramach umowy grupa studentów z całego świata (w tym z naprawdę egzotycznych zakątków) codziennie przez trzy tygodnie odwiedzać będzie Ośrodki Stowarzyszenia Otwarte Drzwi by zdobyć wiedzę na temat m.in. sposobów pozyskiwania środków finansowych, metod rehabiltacji, standardów marketingowych i ogólnopojętego funkcjonowania w branży NGO. Trzymamy za nich kciuki i dołożymy wszelkich starań, aby wolontariusze wychodzili z naszych Ośrodków pełni wiedzy i doświadczenia!

---

VIII Gala Gwiazdy Dobroczynności

Już niebawem, bo w sobotę 28.01.2017 r., rozpocznie się VIII Gala Gwiazdy Dobroczynności - kompleksowego i jedynego w Polsce programu społecznego nagradzającego i promującego społeczne zaangażowanie osób znanych, a zarazem kształtującego postawy prospołeczne Polaków. 

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi również będzie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu! W końcu to my zgłosiliśmy do plebiscytu Pana Macieja Orłosia, znanego prezentera telewizyjnego, na którego można było głosować w kategorii SPOŁECZEŃSTWO. 

Trzymamy kciuki za zwycięstwo i do zobaczenia na Gali! :)

---

Nowy rok - nowe plany!

Nowy rok dla naszej organizacji to nowe wyzwania, nowe plany i nowe pomysły. Pragniemy, aby słowa "innowacyjność" i "skuteczność" wciąż były synonimami Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Aktualnie opracowujemy strategię działań, planujemy i kalkulujemy... Wiemy już, że to będzie dla nas bardzo pracowity rok i dołożymy wszelkich starań, aby pomóc jeszcze większej ilości osób!

Z Waszym wsparciem jednak możemy znacznie więcej - zapraszamy do wspierania naszej organizacji:

http://otwartedrzwi.pl/donate/

---

Akademia Wychowania Fizycznego partnerem SOD

Z radością zawiadamiamy Państwa, że do grona instytucji, z którymi aktywnie współpracujemy dołączyła właśnie Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie! 

W związku z podpisanym porozumieniem studenci Wydziału Rehabilitacji realizować będą praktyki również w naszych Ośrodkach.

Trzymamy kciuki za same piątki z praktyk!

---

W drodze do "Nieba"

Czasem potrzeba naprawdę niewiele, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Udowadnia to Niebo - charytatywny sklep, które aktywnie włączył się w działania naszego Stowarzyszenia na rzecz pomocy osobom bezdomnym. 

Nasi streetworkerzy i wolontariusze, dzięki rzeczowemu wsparciu ze strony Nieba, przekazali już potrzebującym m.in. śpiwór, karimatę, ciepłą odzież. .

Gorąco zachęcamy do wizyty w tym wyjątkowym miejscu, gdzie można zostawić lub zakupić odzież i inne potrzebne rzeczy, szczególnie w okresie zimowym. Sklep charytatywny mieści się przy ul. 11 listopada 10 (Praga Północ) - tylko dwie minuty spacerem od stacji metra Dworzec Wileński. 

---
---