Warszawa, 11.01.2017 r., środa

---
---

SYLWESTER NA "SWOIM"

Na pewno słyszeliście już o naszym projekcie "Życie na swoim", który zakłada prowadzenie mieszkania chronionego-treningowego na terenie m.st. Warszawy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z dodatkowymi niepełnosprawnościami i osób wykazujących inne zakłócenia czynności psychicznych. Projekt jest innowacyjny i spotyka się z bardzo dobrym odbiorem osób trzecich - wszyscy zdają sobie sprawę, jak potrzebne było takie działanie.

31 grudnia na całym świecie odbył się Sylwester. My również nie byliśmy zbyt oryginalni i dostosowaliśmy się do panujących warunków kalendarzowych. :)

Wszystkim Wam życzymy samych sukcesów, zarówno prywatnych, jak i zawodowych w 2017 roku!

MCHT NA FACEBOOKU:

www.facebook.com/MCHT-Życie-na-swoim-294612987551008/

STRONA INTERNETOWA:

http://mcht.otwartedrzwi.pl

---

BEZDOMNOŚĆ

Zima dla osób bezdomnych to nie czas prezentów, imprezy sylwestrowej, szału zakupów i wyjazdów na ferie. To czas przetrwania, szczególnie przy pogodzie, jaką aktualnie mamy. Nie bądźmy obojętni - niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie. Tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek w Polsce 10 osób zmarło z powodu wychłodzenia organizmu. 

Poniżej bezpośredni link do Informatora dla osób bezdomnych - zapraszamy do zapoznania się z nim i zachęcamy do przekazywania osobom bezdomnym informacji o możliwych formach pomocy dostępnych na terenie Warszawy. 

http://otwartedrzwi.pl/wp-content/uploads/2015/11/informator-dla-osob-bezdomych-Stowarzyszenie_Otwarte_Drzwi.pdf

Pamiętajcie również o mazowieckiej infolinii centrum zarządzania kryzysowego, na której dowiecie się jak pomóc osobie bezdomnej. Wystarczy wybrać na swoim telefonie nr 987.

---

NA KTÓRYM JESTEŚ POZIOMIE?

Projekt pod tą nazwą adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, uczestników placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie - świetlic "Marysieńka" i "Mały Książę". Głównym jego założeniem było ukazanie podopiecznym świata cyfrowego jako zbioru możliwości służących rozwojowi, ekspresji i wspólnemu tworzeniu rzeczywistości. 

Projekt miał swój finał wraz z końcem roku. Dzieci i młodzież - uczestnicy projektu - otrzymały przepiękne dyplomy, ale przede wszystkim wiedzę i umiejętności. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zakiełkuje w ona geniuszem-wizjonerem, który zrobi piękną, pozytywną rewolucję w bezgranicznym, cyfrowym świecie. ;-)

http://poziom.otwartedrzwi.pl

---

MARZENIA NIE WYREMONTUJEMY, ALE WYMIENIMY PODŁOGI!

Niestety, nie udało się nam zebrać całości kwoty potrzebnej na remont Ośrodka "Partnerzy", ale nic to - OGROMNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przekazali na ten cel środki. Z zebranych pieniędzy przeprowadzimy remont podłogi - to i tak wiele! Pomimo różnych przeciwności losu nie poddamy się i dalej będziemy dążyć do spełnienia marzenia ponad setki osób z niepełnosprawnością.

Nadal można dorzucić się do MARZENIA ekipy "Partnerów", wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Otwarte Drzwi – 77 1240 6074 1111 0010 3072 2313 w tytule wpisując „darowizna na cele statutowe (Remontujemy marzenie)". Darowiznę można odliczyć przy rozliczeniu podatkowym. Dziękujemy!

Grupa aktywnie działa na portalu FACEBOOK:

https://www.facebook.com/remontujemymarzenie/

---
---